Narodowy Dzień Sportu 2017

UDOSTĘPNIJ

Narodowy Dzień Sportu 2017.

7 października 2017 roku odbędą się tysiące bezpłatnych treningów na terenie całej Polski, dostępnych dla wszystkich chętnych. Dodatkową atrakcją będzie wielki, sportowy Piknik na Błoniach Stadionu PGE Narodowego!

– Narodowy Dzień Sportu dedykowany jest dla każdego. Jeżeli rozpoczynasz przygodę ze sportem – udział w NDS pomoże Ci znaleźć odpowiednią dyscyplinę. Jeżeli uprawiasz sport rekreacyjnie – podpowiemy Ci jak poprawiać wyniki i rozwijać umiejętności, a także jak zachować bezpieczeństwo i prawidłowo się odżywiać, W projekt od lat angażują się polskie gwiazdy sportu takie jak Andrzej Supron, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk czy Robert Mateusiak, które oprócz pełnienia roli honorowych Ambasadorów NDS, biorą udział udział w spotkaniach z fanami i poprowadzą treningi. – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę – organizatora NDS .

Największym wydarzeniem w ramach tegorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu będzie Piknik odbywający się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie w godzinach 12:00 – 17:00. 
https://www.facebook.com/events/1751623685135075/

Atrakcje sportowe przygotują m. in. Fundacja Zwalcz Nudę – organizator, Polski Związek Crossmintona, Polski Związek Przeciągania Liny, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Polski Związek Tenisowy, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Akademicki Związek Sportowy, Aeroklub Polski, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Aeroklub Polski, Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER, Szkoła Jazdy AUTEK i wielu innych.

Sprawdź się w nowych dyscyplinach

Na terenie pikniku będzie można sprawdzić się na ściance wspinaczkowej czy spróbować swoich sił w skimboardingu dzięki przygotowanej przez firmę SKIMCITY wielkiej zjeżdżalni wodnej. Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej przygotuje mobilne boisko sportowe, które umożliwi przeprowadzenia zajęć pokazowych z większości dyscyplin sportowych! Ponadto czekają na Was: przejażdżki na koniach, pokazy woltyżerki i różnych dyscyplin jeździeckich, spotkania z paraolimpijczykami z Rio i Londynu, łódki pokazowe, warsztaty z węzłów, ścianki wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych, a to tylko niektóre z wielu przygotowanych w tym dniu atrakcji.

Moc atrakcji dla najmłodszych

Dla rodzin z dziećmi przygotowanych będzie szereg atrakcji w strefie Warszawski Piknik Rodzinny Pramerica. Podczas gdy rodzice będą zdobywać wiedzę i poszerzać horyzonty pod okiem wykwalifikowanych pedagogów, psychologów i lekarzy, na najmłodszych czeka mnóstwo wspaniałej zabawy: spotkacie tu wielkie maskotki, wyszalejecie się na dmuchańcach, będziecie mogli uczestniczyć w eksperymentach naukowych, warsztatach artystycznych czy obejrzeć przedstawienia teatralne.

– Warszawski Piknik Rodzinny oraz Narodowe Dni Sportu to czas beztroskiej rodzinnej zabawy
i odkrywania nowych pasji, nie tylko tych sportowych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że aby móc je realizować i spełniać swoje marzenia, niezbędne jest do tego poczucie bezpieczeństwa finansowego. Podczas tych wyjątkowych dni, zadbamy o doskonałą zabawę tych najmłodszych, a także o spokój ducha i pewne jutro całych rodzin. Serdecznie zapraszamy – mówi Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Pramerica Życie TUiR SA – partnera Warszawskiego Pikniku Rodzinnego.

Na stronie www.narodowydziensportu.pl dostępny jest szczegółowy program pikniku, a 15 września 2017 roku rozpoczną się internetowe zapisy na bezpłatne zajęcia sportowe w Warszawie oraz w całej Polsce. We wrześniu wystartują również zapisy na bezpłatne warsztaty, animacje i lekcje pokazowe organizowane w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych, które odbywać się będą w dniach od 6 do 8 października.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Patronami Honorowymi wydarzenia są: Polski Komitet Olimpijski oraz Fundacja Teraz Polska.

Wstęp wolny

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.