Naklejki z symbolicznym żonkilem w piątkowej „Gazecie Stołecznej”

Naklejki z symbolicznym żonkilem upamiętniającym 77.  rocznicę wybuchu  powstania w getcie warszawskim w piątkowej „Gazecie Stołecznej”

Z okazji 77. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim „Gazeta Stołeczna” wspiera akcję Żonkile organizowaną po raz ósmy przez Muzeum POLIN. Ze względu na epidemię koronawirusa, tegoroczna edycja po raz pierwszy odbędzie się wyłącznie w świecie wirtualnym. Jutro, 17 kwietnia br., do stołecznego wydania „Gazety Wyborczej” zostaną dołączone naklejki, z symbolicznym żonkilem. W ten sposób redakcja dziennika zachęca  do udziału w inicjatywie – robienia zdjęć z emblematem akcji i wstawiania na social media z hasztagiem #AkcjaŻonkile, #ŁączyNasPamięć.

 19 kwietnia br. mija 77. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Aby uczcić to wydarzenie Muzeum Polin już po raz  ósmy ogłasza akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W przekazie kampanii najważniejsze jest rozpowszechnianie żonkila jako symbolu szacunku i pamięci oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania. Z powodu panującej pandemii koronawirusa, na ulicach Warszawy po raz pierwszy nie będzie można spotkać wolontariuszy rozdających papierowe żółte żonkile. Aby uczcić pamięć wydarzeń sprzed 77 lat, tegoroczna edycja Żonkili, po raz pierwszy odbędzie się wyłącznie online. Szczegółowe informacje: https://www.polin.pl/pl/zonkile-2020-online

„Gazeta Stołeczna” wspiera akcję Żonkile i po raz kolejny objęła ją swoim patronatem. Dlatego do jej jutrzejszego wydania, 17 kwietnia zostaną dołączone naklejki z symbolicznym żonkilem, którymi można podzielić się z najbliższymi. W ten sposób redakcja stołecznej „Gazety Wyborczej” zachęca czytelników do wzięcia udziału w akcji POLIN poprzez fotografowanie się z emblematami akcji i umieszczanie zdjęć w mediach społecznosciowych z hasztagami #AkcjaŻonkile, #ŁączyNasPamięć.

W piątkowym wydaniu „Gazety Stołecznej” ponadto będzie można przeczytać m.in. o możliwych scenariuszach na rynku nieruchomości po pandemii, oraz historii przemian warszawskich nabrzeży Wisły. Redakcja przypomina w nim również o trwającym plebiscycie Supermiasta, w  którym na Warszawa.wyborcza.pl można zagłosować na największy sukces Warszawy ostatnich 30 lat. Więcej informacji oraz głosowanie: https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25811577,supermiasta-wybieramy-najwiekszy-sukces-30-lecia-glosowanie.html

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.