Najpopularniejsze warsztaty online dla dzieci od Przecinka i Kropki

Czy można zrobić mózg z kalafiora, satelitę z papieru i teleskop z lupy? I to w każdym mieszkaniu? Jak w domowych warunkach bezpiecznie przeprowadzić z dziećmi eksperyment chemiczny, a za pomocą flamastra wytłumaczyć czym jest chromatografia? „W domu jest fajnie i kropka!” to cykl warsztatów online dla dzieci i rodziców, na które zaprasza Empik, organizator programu Przecinek i Kropka wraz z Rzecznikami Nauki oraz edukatorami i autorami literatury dziecięcej. Rozwijające pasje, wiedzę i wyobraźnię zajęcia właśnie wystartowały.

„W domu jest fajnie i kropka!” – przekonują organizatorzy pierwszego takiego cyklu warsztatów online, który jest dostępny na fanpage’u Przecinek i Kropka na Facebooku oraz na stronie www.przecinekikropka.pl. I zdają się mieć rację, ponieważ w zaledwie parę dni warsztaty przyciągnęły przed ekrany ponad 130 tysięcy osób, a 900 udostępniło filmiki polecając program Przecinek i Kropka!

Wszystko to z myślą o dzieciach i rodzicach, którzy przez najbliższe tygodnie będą spędzać czas w domach. Członkowie Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, czyli młodzi i utytułowani naukowcy specjalizujący się w różnych dziedzinach, od biologii i ekologii przez chemię i fizykę po astronomię, zaproszą dzieci do swoich domowych pracowni. Podczas zajęć w ramach „W domu jest fajnie i kropka!” demonstrują fascynujące i proste w wykonaniu eksperymenty oraz łatwe zadania, które rozbudzają pasje i pomagają najmłodszym zrozumieć zjawiska rządzące światem.

W przerwie od samodzielnej nauki i odrabiania lekcji zadanych przez nauczycieli, niebagatelną rolę odgrywają wartościowe, wspólnie podejmowane aktywności oraz twórcza zabawa. Warsztaty to dodatkowa okazja do zdobywania wiedzy przez zabawę oraz rozwijanie pasji i nowych zainteresowań. A dla rodziców i opiekunów – źródło inspiracji. Całym rodzinom cykl „W domu jest fajnie i kropka!” podpowiada jak wspólnie się bawić i zacieśniać więzi w niełatwym dla wszystkich czasie – mówi dr Aleksandra Piotrowska, psycholożka rozwojowa i jurorka Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka.

Jak wziąć udział?
Warsztaty online „W domu jest fajnie i kropka!” są organizowane przez Empik w ramach całorocznego programu Przecinek i Kropka. Pierwsze filmiki są już dostępne na fb PiK i ciągle pojawiają się nowe!

Jak zrobić teleskop?

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/210540303347930/

Kwaśne czy zasadowe?

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/208446547068108/

Co w brzuchu burczy?

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/207351220367719/

Co ma pływać nie utonie.

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/2640790179537255/

Jak zbudować rakietę?

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/301946310784488/

Zapraszamy do śledzenia fanpage’a Przecinek i Kropka na Facebooku oraz strony www.przecinekikropka.pl po codzienną dawkę  zabawy i nauki dla najmłodszych!

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.