
Najlepsze Wystawy Warszawa Marzec 2025
Tej wiosny w Warszawie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń i wystaw. Oto kilka z nich, które warto zobaczyć:
„1025. Narodziny Królestwa”
Jakim państwem było królestwo Bolesława Chrobrego? Gdzie leżały jego największe bogactwa? Czym zajmowali się jego mieszkańcy? Co jedli, jak mieszkali, w co wierzyli? O tym wszystkim opowiada nowa wystawa czasowa w Muzeum Historii Polski upamiętniającą 1000. rocznicę koronacji pierwszego króla Polski.
Więcej informacji – klik
„Ewa o Marii. Historia pewnej książki”
„Madame Curie” (polski tytuł „Maria Curie”) to najlepiej sprzedająca się książka biograficzna w historii. Nowa wystawa opowiada o tej najsłynniejszej biografii Marii Skłodowskiej-Curie, napisanej przez jej młodszą córkę Ewę. Obsypana nagrodami na całym świecie książka, do tej pory ukazała się w ponad 80 krajach. Na wystawie będzie można zobaczyć jej wiele zagranicznych wydań, m.in. japońskie, brazylijskie czy fińskie. Pokazane zostaną również edycje polskie – w naszym kraju książka wznawiana była już 23 razy.
Więcej informacji – klik
„1945. Nie koniec, nie początek”
Wystawa o ludziach, którzy na zgliszczach starego świata próbowali zbudować swoje życie na nowo. Pozbawieni niemal wszystkiego – bliskich, społeczności, domu, stawali przed dramatycznym wyborem: zostać czy wyjechać? Było ich już niewielu – dziewięćdziesiąt procent polskich Żydów i Żydówek zginęło w Zagładzie.
Więcej informacji – klik
„Uchwycić getto. Codzienność getta łódzkiego oczami artystów”
Oryginalne prace artystów i przedmioty wytworzone przez Żydówki i Żydów zamkniętych w getcie łódzkim składają się na wyjątkową kolekcję w zbiorach Żydowskiego Instytutu Historycznego. Po raz pierwszy obiekty te zostaną szerzej pokazane na wystawie z okazji 80. rocznicy likwidacji getta łódzkiego.
Więcej informacji – klik
„Magdalena Abakanowicz. Prolog”
Wystawa zorganizowana we współpracy z Fundacją Marty Magdaleny Abakanowicz Kosmowskiej i Jana Kosmowskiego. Ekspozycja stanowi rekonstrukcję oraz reinterpretację pierwszej indywidualnej wystawy Magdaleny Abakanowicz, która miała miejsce w Kordegardzie w 1960 roku.
Więcej informacji – klik
„Andrzej Wróblewski. Ja jeden z wielu”

Wystawa jest konsekwencją sukcesu weneckiej prezentacji zatytułowanej In the First Person/W pierwszej osobie, która już od pierwszych dni otwarcia zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej.
Więcej informacji – klik
„Salvador Dali – Rzeźby”

W ramach ekspozycji „Dalí Cybernetics” prezentowane są m.in. rzeźby zaprojektowane przez Dalego. Widzowie mają okazję zobaczyć pięć niezwykłych rzeźb tego surrealistycznego mistrza. Wystawa oferuje również interaktywne instalacje, hologramy oraz doświadczenia wirtualnej rzeczywistości, pozwalając na pełne zanurzenie się w świecie Dalego.
Więcej informacji – klik
„A teraz fotografia”
Wśród prezentowanych prac znajdą się zarówno powstałe od lat 30. XX wieku po XXI wiek fotografie artystyczne, jak i archiwalne – dotyczące życia uczelni oraz Warszawy. Po raz pierwszy szerokiej publiczności zostaną pokazane fotografie stanowiące istotną część zbiorów Muzeum ASP w Warszawie.
Więcej informacji – klik
„Przy okazji. Nieznane fotografie Romualda Broniarka”
PRZY OKAZJI. Nieznane fotografie Romualda Broniarka” to nowa wystawa Domu Spotkań z Historią, prezentująca ponad sto zdjęć z imponującego dorobku fotografa i fotoreportera tygodnika „Przyjaźń”, Romualda Broniarka.
Więcej informacji – klik
Pokaz Biblii Gutenberga
Biblia Gutenberga, wydrukowana w Moguncji przez Johannesa Gutenberga w latach 1452–1455, jest symbolem przełomu w historii książki dzięki wynalezieniu ruchomej czcionki. Nowa technika umożliwiła szybszą produkcję książek, co przyczyniło się do upowszechnienia wiedzy i popularyzacji nowych idei.
Więcej informacji – klik
Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj naszą działalność: https://buycoffee.to/warsawnow
Przeczytaj też:
