Najlepsze pomysły na prezent z okazji dnia matki – poradnik dla tych, którzy chcą zrobić mamie niespodziankę

Najlepsze pomysły na prezent z okazji dnia matki

Dzień Matki już za pasem, a to jak zwykle rodzi konieczność szybkiego zastanowienia się nad właściwym prezentem. W obecnych czasach każdy rozgląda się za oryginalnymi pomysłami, które wykroczą poza sferę oklepanych kwiatów czy czekoladek. W końcu mowa tu o jednych z najważniejszych osób w naszym życiu. Nic dziwnego, że chcemy uhonorować ich święto czymś wyjątkowym. Jeśli jednak wciąż nie jesteśmy pewni, co takiego może spodobać się naszej rodzicielce, przydatny w poszukiwaniach okaże się poniższy poradnik. 

Pomóż mamie się przełamać 

Wiele matek poświęca cały swój czas i energię na dbanie o rodzinę. W natłoku codziennych obowiązków obejmujących dom, pracę oraz bliskich niejednokrotnie nie znajdują motywacji, by zająć się choć przez chwilę sobą. Są na to zbyt zajęte lub zbyt zmęczone. Zdarza się, że część z nich wspomina od czasu do czasu, że chciałoby spróbować czegoś nowego, jednak ostatecznie rezygnują z tego pomysłu. Boją się ryzyka, martwi ich przerwanie rutyny lub zwyczajnie brakuje im dodatkowego bodźca w postaci aprobaty najbliższych. Jesteśmy w stanie w końcu temu zaradzić, stawiając na odpowiednie prezenty, które nie tylko ucieszą naszą rodzicielkę, ale przy tym pozwolą jej wreszcie się przełamać. 

Jedną z rzeczy, które zwykle w pierwszej kolejności odkładamy na bok, kiedy mamy sporo do zrobienia, jest dbałość o wygląd. Chodzenie na siłownie czy do fryzjera to coś, na co trzeba wygospodarować trochę czasu. Samemu nieraz trudno zdobyć się na ten pierwszy krok. Jednocześnie podarowanie bliskiej osobie karnetu na basen lub wejściówki do klubu fitness może okazać się przesadą. Prezenty takie wymuszają określone zobowiązanie i przez to mogą szybko z drobnej niespodzianki przerodzić się w obciążenie. A przecież to nie na takim efekcie nam zależy. Z tego powodu znacznie lepiej sprawdzi się zaproszenie mamy na jednorazową wizytę w salonie, która zmotywuje ją do zadbania o swoje ciało. Świetną propozycję stanowić będzie voucher na zabiegi modelujące sylwetkę. Obecnie liczne SPA szczycą się bogatą ofertą kuracji polegających na zmniejszeniu objętości komórek tłuszczowych. W niektórych zaś stawia się na rytuały peelingujące i ujędrniające o działaniu antycellulitowym. Niezależnie od dokonanego wyboru, pewne jest to, że obdarowana zwiększy swoją świadomość na temat dbałości o kondycję sylwetki. Oprócz tego doświadczy ona widocznych efektów na własnej skórze, co pomoże poczuć jej pewność siebie. 

Podobny skutek może odnieść voucher do studia tatuażu. W wybranym salonie nasza mama będzie mogła wzbogacić się o nową (być może pierwszą) permanentną ozdobę. Rozmiar rysunku, a także kolorystyka i motyw zależeć będą od preferencji obdarowanej. Może ona więc postawić na popularne szablony, takie jak serce, piórko czy znak nieskończoności lub puścić wodze fantazji i zaskoczyć wszystkich swoim nietuzinkowym projektem. Taki spersonalizowany podarunek do z całą pewnością idealny prezent dla niej. 

Rozwijaj pasję lub rozbudź nowe hobby 

Być może w dzieciństwie nasze mamy nie miały tylu możliwości, co my dziś. W związku z tym wiele wspaniałych kobiet nie mogło spełnić dotąd swoich skrytych marzeń. Na szczęście mają nas. A my już dobrze wiemy, co może wnieść do ich życia odrobinę kolorytu. 

Dla osób o duszy artysty fenomenalnym rozwiązaniem może okazać się zaproszenie na warsztaty ceramiki artystycznej i rzeźby w glinie. Podczas zajęć obdarowana nauczy się poddawać mokry surowiec obróbce, wypalać ukształtowane wyroby oraz je ozdabiać. Dzięki temu zyska umiejętności pozwalające na samodzielne stworzenie domowej zastawy. Kto wie, może za parę lat cała rodzina będzie korzystała jedynie z kubków zrobionych przez naszą mamę? 

Jeżeli z kolei mamy do czynienia z miłośniczką zwierząt i aktywności na świeżym powietrzu, dużo radości może sprawić jej sesja nauki jazdy konnej. Będzie to okazja, by dosiąść tego majestatycznego stworzenia i ruszyć z nim na niezapomnianą przygodę w siodle. O bezpieczeństwo uczestniczki zadba wówczas wyszkolony instruktor, który dołoży starań, by atrakcja była pełna wyłącznie pozytywnych wrażeń. 

Wszystkie wspomniane inspiracje pomogą zrealizować Tobie nasi specjaliści od spełniania marzeń na prezentmarzen.com 

/artykuł sponsorowany/

Reklama