Muzeum Narodowe w Warszawie dostępne on-line

Muzeum Narodowe w Warszawie dostępne on-line

Chciałeś nas odwiedzić, ale nie zdążyłeś przed zamknięciem MNW z powodu kwarantanny? Marzyłeś w dzieciństwie, by zostać odkrywcą tajemnic przeszłości, ale życie zdecydowało inaczej? Zawsze chciałeś malować i szukasz inspiracji? Zamknięty w domu śnisz o podróżach w dalekie strony, tęsknisz za widokami? Nic straconego! Wykorzystaj w pełni czas kwarantanny, odkrywaj bogactwo zbiorów MNW w ogólnodostępnych serwisach on-line!

MNW pozostaje zamknięte dla zwiedzających, ale w świecie wirtualnym nadal prezentuje bogactwo sztuki europejskiej (w tym polskiej) i orientalnej, od starożytności po czasy współczesne. On-line można zobaczyć zarówno dzieła eksponowane na co dzień w galeriach, jak i te z muzealnych magazynów. Zachęcamy do obserwowania profilu muzeum na Facebooku, do korzystania z Instagrama, Twittera oraz serwisu YouTube. Dodatkowo, w ogólnodostępnym portalu Cyfrowe MNW, zgromadzono ponad 46 tysięcy fotografii zabytków ze wszystkich muzealnych kolekcji.

Muzeum ma również swój profil w Google Arts and Culture, który oferuje możliwość wirtualnego spaceru po kilku wystawach tematycznych.

Zbiory MNW udostępniono także w serwisach Wikimedia Commons oraz Europeana, największym repozytorium dziedzictwa kulturowego Starego Kontynentu. MNW zachęca również do korzystania z wybranych, archiwalnych nagrań wykładów z historii sztuki.

Dostępne są m.in. w serwisie Wszechnica oraz YouTube.

Oddziały MNW aktywnie w sieci
Do domowej aktywności i obserwowania swoich profili w mediach społecznościowych zapraszają wszystkie oddziały MNW. O historii zapisanej na XVIII-wiecznych mapach, o zdobieniach fasad, Ignacym Janie Paderewskim i dziejach rodu Bielińskich opowiadać będzie Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Oddział będzie również zapraszał do wykonywania w domu prac plastycznych na wskazany temat. Muzeum w Nieborowie i Arkadii zaproponuje edukacyjne quizy dla dzieci, opowieści o swoich najciekawszych zabytkach oraz zaprezentuje krótkie animacje o wnętrzach pałacu. Muzeum Plakatu w Wilanowie również przybliży publiczności własne zbiory w cyklu 123… polskie plakaty współczesne, które warto zapamiętać w polskiej i angielskiej wersji językowej. Obok ciekawostek o swojej kolekcji Muzeum

Fot. Portret Olgi Boznańskiej w pracowni w domu przy ul. Wolskiej 21 w Krakowie, artystka malująca obraz na sztaludze

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.