MultiCulture Britain Multikino

 W ramach projektu MultiCulture Britain Multikino zaprasza na spektakle teatralne w gwiazdorskiej obsadzie. W ciągu najbliższych tygodni w wybranych kinach sieci w teatralnych rolach będzie można zobaczyć m. in. Benedicta Cumberbatcha, Jonny Lee Millera i Jamesa Cordena.

Już 10 października o godzinie 19:00 sieć pokaże sieć pokaże spektakl „Człowiek dwóch szefów” wg „Sługi Dwóch Panów”. Osiemnastowieczny tekst commedia dell’arte, nieprzerwanie wystawiany w światowych teatrach do dziś, został uwspółcześniony przez Richarda Beana. Akcja została przeniesiona z XVIII do XX wieku, z Wenecji do Londynu i Brighton, a całość okraszona jest m. in. piosenkami bandu wzorowanego na dobrze znanej grupie muzycznej z Liverpoolu. W roli głównej fenomenalny brytyjski komik James Corden – znany m. in. z Late Night Show i Carpool Karaoke. Kreacja człowieka dwóch szefów przyniosła mu statuetkę Tony Award, a spektakl stał się hitem zarówno londyńskiego West Endu, jak i Broadway’u.

Bycie sługą dwóch panów niesie ze sobą wiele wyzwań. Sprawy nie ułatwia nie tylko to, że pracodawcy nie mogą dowiedzieć się o sobie nawzajem, a bohaterowie okazuję się nie tymi, za których się podają, ale również… nieposkromiony apetyt głównego bohatera – Francisa. Sytuacja z minuty na minutę staje się coraz bardziej skomplikowana, a Corden jak mało kto potrafi fenomenalnie wyeksponować jej komediowy wymiar. Moc śmiechu gwarantowana!

Dwa tygodnie później, 24 października o godz. 19:00, będzie można natomiast obejrzeć spektakl „Frankenstein II”. To okazja, by na ekranie zobaczyć drugą odsłonę teatralnego pojedynku dwóch Sherlocków. W drugiej wersji „Frankensteina” (pierwszą widzowie Multikina mogli oglądać we wrześniu) Cumberbatch i Miller zamieniają się rolami – Cumberbatch wciela się we Frankensteina, a Miller w Stworzenie. Wersje „Frankensteina” funkcjonują niezależnie od siebie, więc jeśli nie widzieliście pierwszej odsłony pojedynku – to żadna przeszkoda, by zobaczyć jego drugi wariant. Obie wersje spektaklu wyreżyserował (powracając tym samym do teatralnych korzeni) Danny Boyle – twórca takich filmowych hitów, jak „Trainspotting”, czy „Slumdog. Milioner z ulicy”. Frankenstein w jego interpretacji stawia fundamentalne pytania o kondycję człowieka, granice aspiracji, wreszcie: relację Bóg-człowiek. Wybitne aktorskie interpretacje sprawiają, że trudno pozostać wobec tych kwestii obojętnym.

Różnorodne gatunkowo październikowe propozycje to tylko część bogatego repertuaru teatralnego Multikina na nadchodzące miesiące. 7 listopada sieć zaprezentuje „Szaleństwo króla Jerzego” z Markiem Gatissem; 26 listopada na ekrany, na specjalne życzenie widzów, w bestsellerowym „Hamlecie” powróci Benedict Cumberbatch. 3 grudnia w „Antoniuszu i Kleopatrze” będzie można zobaczyć Ralpha Fiennesa i Sophie Okonedo, a 17 grudnia Judi Dench w „Zimowej opowieści”.

Bilety na wszystkie spektakle już w sprzedaży w kasach kin i na www.multikino.pl

Spektakle teatralne można oglądać w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.