Morsowanie nad Wisłą 2022

Morsowanie nad Wisłą 2022

6 listopada 2022 roku zapraszamy na kolejny sezon wspólnego morsowania #nadWisłą!

Jak co roku, zapraszamy wszystkich miłośników zimnych kąpieli na wspólne spędzanie niedziel na plaży w samym sercu Warszawy. A jeśli z jakiś powodów jeszcze nie byliście z nami w Wiśle, to najwyższa pora przyjść i zakochać się w morsowaniu.

Najlepiej i bezpiecznie zacząć tę wspaniałą przygodę w gronie weteranów, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o urokach i dobroczynnym działaniu zimnych kąpieli, dodadzą otuchy najbardziej nieśmiałym i niepewnym osobom. Zaufajcie nam wiemy jak zaopiekować się pierwszakami.

Spotykamy się tradycyjnie w listopadowe i grudniowe niedziele o 10.00. Wielki finał cyklu wydarzeń planujemy 18 grudnia 2022 roku  o zachodzie słońca. Kąpiel, muzyka, ciepłe napoje, wspólne ognisko i nagrody dla najwytrwalszych uczestników szkółki – taki mamy plan.

Morsowanie nad Wisłą

Rejestracja na morsowanie rozpoczyna w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w Beach Bar Aquatica:

Na zapisane osoby, zgodnie z tradycją, czeka gorąca zupa i napoje.

Kiedy:
6, 13, 20, 27, listopada oraz 4, 11 i 18 grudnia 2022

Wydarzenie na FB

Podczas pierwszego spotkania wszyscy zapisani otrzymają pamiątkową kartę do zbierania pieczątek. Siedem pieczątek gwarantuje unikatową niespodziankę.

Zasady nagradzania jak zawszę są proste:
każdy kto weźmie aktywny udział (przebranie lub sprzątanie) w siedmiu wspólnych zajęciach naszej szkółki ma zagwarantowaną wyjątkową pamiątkę.

Dodatkowo co niedzielę mamy wyjątkową niespodziankę dla:

  • najoryginalniej przebranej osoby
  • dla najdzielniejszego człowieka Dzielnicy Wisłą, który uzbiera najwięcej odpadów podczas cotygodniowych akcji sprzątania.

Każdorazowo po dopełnieniu formalności rejestracyjnych przejdziecie szkolenie teoretyczne. Następnie zwartą grupą udamy się na Plażę Rusałka / ZOO gdzie po solidnej rozgrzewce będziemy mogli zanurzyć się w zimnych wodach warszawskiej Wisły.

Jak zawsze zadbamy o bezpieczną i profesjonalną oprawę wydarzenia. Nad właściwym przebiegiem spotkań będzie czuwało Stołeczne WOPR, a nad bezpieczeństwem na lądzie ekipa Ratownictwa Medycznego.

Nikogo nie zostawimy bez opieki. Wasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie jest priorytetem.

Zapewne macie kilka pytań: jak się przygotować? Co ze sobą zabrać? Czego unikać, a o co warto zadbać? Śledźcie uważnie wydarzenie! Na nim odpowiemy na wszystkie pytania związane z niezwykłą przygodą jaką są plenerowe kąpiele zimą.

A jak wchodzimy do Wisły? Spróbujemy zgodnie z planem *:
10.00 – Zapisy i rejestracja
10.30 – Szkolenie teoretyczne
11.00 – Rozgrzewka
11.15 – Wejście do wody
11.45 – Gorąca herbata i zupa dla wszystkich zarejestrowanych uczestników.

* Plan jest orientacyjny. Wszystko zależy od Waszej determinacji i ducha grupy.

Regulamin morsowania będzie dostępny podczas wydarzenia i na profilu. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest jego akceptacja oraz spełnienie wymagań zdrowotnych i obowiązujących obostrzeń sanitarnych.
Organizatorem cyklu wydarzeń jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
Wykonawcą wydarzenia Warszawska Przystań Wodna Aquatuica.


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik