MNW dla Ukrainy

MNW dla Ukrainy

Muzeum Narodowe w Warszawie włącza się w akcje pomocowe dla uchodźców z Ukrainy. Dla dzieci przygotowano bezpłatne zajęcia w językach polskim i ukraińskim. MNW, we współpracy z organizacjami humanitarnymi w Polsce, prowadzi także zbiórkę podstawowych produktów z przeznaczeniem dla osób, które uciekły do Polski przed wojną.

Na pomoc dzieciom
W najbliższe weekendy 5–6 marca oraz 12–13 marca, w godzinach 10.00–16.00, w przestrzeni edukacyjnej MNW odbędą się zajęcia dla dzieci. Poprowadzi je współpracująca z Muzeum edukatorka Polina Kalenska, która biegle mówi po polsku i ukraińsku. Wspólnie będziemy rysować, kolorować, czytać, grać i bawić się. Do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci uchodźców z Ukrainy. – W tym tragicznym czasie jest wiele bardzo podstawowych potrzeb. Dostajemy jednak coraz więcej sygnałów od rodzin goszczących uchodźców w Warszawie, które wskazują na potrzebę zorganizowania czasu ukraińskim dzieciom. Chcemy włączyć się z pomocą wszelkimi środkami, którymi dysponujemy – mówi Marta Kochlewska z Działu Edukacji MNW, koordynatorka zajęć. Dodatkowo od 2 marca wszystkie osoby, które uciekły przed wojną, mogą zwiedzać Muzeum bezpłatnie. Informacje o bieżących wystawach dostępne są w kasach, punkcie informacji MNW oraz w Internecie – na stronie www.mnw.art.pl i w mediach społecznych Muzeum.

Zbiórka darów
Muzeum, we współpracy z ogólnopolskimi koordynatorami, organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Rzeczy można przynosić do budynku MNW w Alejach Jerozolimskich 3, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00–18.00 (w piątek do 20.00) – wejście dla zwiedzających. Aktualizowana na bieżąco lista potrzebnych rzeczy dostępna jest w mediach społecznościowych MNW. Obecnie potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne i medyczne. Muzeum nie przyjmuje pieniędzy – osoby, które chcą zaoferować taką formę pomocy prosimy o dokonywanie wpłat na konta ogólnopolskich organizacji pomocowych.

Godziny otwarcia MNW dla zwiedzających
poniedziałki: nieczynne
wtorki–niedziele: 10.00–18.00
piątki: 10.00–20.00

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.