Młynarski na Bemowie vol.1: Młynarski Plays Młynarski

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Młynarski na Bemowie vol.1: Młynarski Plays Młynarski.

Dzielnica Bemowo i Bemowskie Centrum Kultury zapraszają na cykl koncertów poświęconych Wojciechowi Młynarskiemu. Jako pierwszy wystąpi zespół Młynarski Plays Młynarski z wokalistką Gabą Kulką.

4 lipca 2019, godz. 19:00

Amfiteatr Bemowo, ul. Raginisa 1,

Wstęp wolny

W październiku 2010 roku nakładem Mystic Prodution na rynku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację“. Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów Polityki 2010, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej. Zarówno album jak i koncerty to subiektywne, świeże spojrzenie syna na fragment twórczości ojca oraz spotkanie wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki młodego pokolenia z poezją zaklętą w legendarnych piosenkach.

Wojciech Młynarski kochał wielobarwność w muzyce, sztuce w życiu. Taki też jest obecny program zespołu. Wybitne interpretacje Gaby Kulki wsparte zespołem pod kierownictwem Jan Emila Młynarskiego to podróż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk. Zespół w swoim programie dowodzi niezwykle silnego związku między tekstem i muzyką – relacji tak wyjątkowej w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących.

Kurator projektu: Jan Emil Młynarski

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.