Mitch & Mitch with Their Incredible Combo play Jerzy Milian

Mitch & Mitch with Their Incredible Combo play Jerzy Milian.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JAZZU W DWÓJCE

Ponoć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki… My wejdziemy. Mając w pamięci planetarny sukces dwóch naszych koncertów z 2014 roku, Zbigniewa Wodeckiego i Mitch & Mitch Orchestra And Choir (utrwalonych i wydanych na płytach CD i DVD „1976: A Space Odyssey” i nagrodzonych „Fryderykami”), proponujemy kolejną podróż w czasie. Zespół Mitch & Mitch, z udziałem specjalnych gości (także z innych kontynentów), wykona w całości kultowy album Jerzego Miliana nagrany z Orkiestrą Rozrywkową PRiTV w Katowicach i wydany przez Polskie Nagrania w 1975 roku. Płyta uznawana jest za jedno z najwybitniejszych polskich przedsięwzięć artystycznych stylu easy listening oraz jazz funky (naprawdę…). Ci, którzy pamiętają lata 70., powrócą do przeszłości. Ci zaś, dla których to historia z podręczników, natychmiast się zorientują, że i za „żelazną kurtyną” wybornie grano do tańca.

Pomimo upływu 40 lat od wydania, płyta dziś brzmi atrakcyjnie i, co ciekawe, wciąż nowatorsko. Muzycy Mitch And Mitch dokładnie odtworzą partytury nagranych w połowie lat 70. utworów (niestety większość z nich się nie zachowała). Koncert transmituje radiowa Dwójka. Bardzo liczymy na to, że Jerzy Milian będzie gościem specjalnym tego wieczoru.
Koncert zostanie nagrany – pożyjemy, zobaczymy. A nuż, widelec zaryzykujemy kolejną płytę?
Na razie szykuje się światowa premiera po latach. Kilkanaście osób na scenie: zespół, wokaliści, orkiestra smyczkowa, szalejący wibrafonista…. Wypas. Po raz pierwszy w całości, od pierwszej do ostatniej nuty. I jedyny taki koncert w III RP.


28 kwietnia 2017, godz. 19
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.