Mistrz światowej animacji – spotkanie z Piotrem Kamlerem

Mistrz światowej animacji – spotkanie z Piotrem Kamlerem.

Przygody w czasie i przestrzeni – warsztat filmowy Piotra Kamlera. 

Piotr Kamler, jeden z czołowych i najbardziej innowacyjnych twórców filmów animowanych, konstruktor i rzeźbiarz opowie o swoim warsztacie, inspiracjach i przygodach ze sztuką. Spotkanie z artystą odbędzie się 12 kwietnia 2017 roku. Spotkanie poprowadzi Kaja Klimek.

Chronopolis

PIOTR KAMLER – polski twórca filmów animowanych, rzeźbiarz, konstruktor. Urodzony w Warszawie (1936). Ukończył wydział grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1959). Zadebiutował filmem animowanym „Miasto” (1959). Nagrodzony wyjazdowym stypendium do Paryża. W stolicy Francji przebywał w latach 1959–1986. Kontynuował studia na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Nawiązał również współpracę z eksperymentalnym studiem Service de la Recherche de la RTF (1960-1974), z którym tworzył animacje. Oprócz filmów Piotr Kamler powołał do życia również „utwory przestrzenne”, czyli rzeźby tworzone z metalu.

KAJA KLIMEK – krytyczka i publicystka filmowa. Publikowała na łamach „Filmu”, „Dwutygodnika”, „Filmwebu”, „HIRO”. Prowadziła programy edukacyjne NHEF, PISF i Filmoteki Szkolnej. Współprowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP (nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako najlepszy program telewizyjny o tematyce filmowej).

Spotkanie odbywa się w ramach wystawy „Piotr Kamler. Ruch utajony” w Galerii Kordegarda, 23 marca – 23 kwietnia 2017 r.

Piotr Kamler przy pracy

12 kwietnia (środa) 2017 roku,  godz. 18:00
Kordegarda Galeria Sztuki Narodowego Centrum Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

WSTĘP WOLNY

źródło: materiały organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.