Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie: jakie trendy panują na lokalnym rynku nieruchomości?

Jeśli przeanalizujemy oferty sprzedaży mieszkań w stolicy, to szybko dostrzeżemy, że ceny wzrosły tu średnio o 10% w ujęciu rocznym. Czy to ostatnia podwyżka, jakiej można się spodziewać? Czy to dobry czas, by myśleć o sprzedaży nieruchomości?

Co wpływa na cenę mieszkania w Warszawie?

W mediach często możemy przeczytać o tym, że cena za metr kwadratowy w stolicy Polski jest zbliżona do 12 tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że jest to kwota, jaką zapłacimy w każdej z osiemnastu dzielnic miasta. Rozbieżności są dość duże i sięgają nawet kilku tysięcy złotych.

Najdroższe lokale znajdują się na Śródmieściu. Tam uśredniona kwota za m² przekracza już 15 tysięcy złotych. Na drugim biegunie znajdziemy te dzielnice, które są ulokowane dość daleko od centrum. Można tu wskazać na Ursus i Białołękę, gdzie cena nie powinna przekraczać 9 tys. PLN.

Warszawa to duże, zajmujące ponad 500 km² miasto. Aby szybko dotrzeć do ścisłego centrum lub na przykład na Stadion Narodowy, musimy mieszkać w okolicy, która jest dobrze skomunikowana. Czy to za sprawą sieci dróg, połączeń autobusowych czy metra. To kolejne czynniki, które warto brać pod uwagę. Ciekawe oferty mieszkań na sprzedaż w Warszawie znajdziemy np. na stronie: https://sonarhome.pl/mieszkania-na-sprzedaz.

Ile czasu potrzeba na sprzedaż mieszkania w Warszawie?

Analiza danych SonarHome pokazuje, że średnia żywotność ogłoszeń to 93 dni. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. Miasto stołeczne nieznacznie wyprzedza tylko Łódź (86), Gdańsk (88) i Poznań (90). Na drugim biegunie znajduje się Sopot (112), Kraków i Szczecin (oba po 99 dni).

Czy istnieją skuteczne sposoby, by przyspieszyć sprzedaż mieszkania w Warszawie? Tak, lokalny rynek nieruchomości oferuje kilka takich usług, pośród których warto pochylić się m.in. nad iBuyer od SonarHome. To nic innego jak sprzedaż posesji bez udziału pośredników, wprost do firmy.
Cały proces składa się z kilku prostych kroków. Po zgłoszeniu naszej oferty przez sieć i udzieleniu odpowiedzi na kilka prostych pytań umawiane jest spotkanie z doradcą. Podczas wizyty zapoznaje się on ze stanem technicznym mieszkania. Wtedy też przedstawiana jest propozycja cenowa.

Jeśli właściciel posesji zgodzi się na zaproponowane warunki, podpisywana jest umowa rezerwacyjna, a na jego konto trafia zadatek. Ostatni etap to finalizacja umowy u notariusza. W ciągu siedmiu dni cała kwota należna za nieruchomość powinna zostać przelana na konto. To ogromna oszczędność czasu.

Kiedy wystawić mieszkanie na sprzedaż?

Nic nie wskazuje na to, aby dynamika wzrostu cen miała niebawem wyhamować. Wszystko przez rosnącą inflację oraz deficyt mieszkań — zarówno w Warszawie, jak i w większości miast w Polsce. Jest więc dość prawdopodobne, że ceny wciąż będą rosnąć.

Tylko w ostatnim roku wartość metra kwadratowego w mieście stołecznym wzrosła o około 10%. Warto pamiętać też o tym, że branża budowlana wciąż musi mierzyć się z rosnącymi cenami surowców budowlanych, co winduje ceny nowych posesji.

Jeśli rozważamy zmianę adresu zamieszkania, a brakuje nam kapitału na jego zakup, to bez wątpienia jest to dobry moment, aby zastanowić się nad sprzedażą swojej nieruchomości. Nie brakuje ekonomistów, którzy twierdzą, że rok 2022 to ostatni moment, kiedy wciąż opłaca się sfinansować w ten sposób zakup nowego mieszkania. Wszystko przez rosnące stopy procentowe, które odpowiadają za weryfikację decyzji o zdolności kredytowej wśród osób, które dopiero rozważają taką inwestycję.

/materiał zewnętrzny/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.