Miejsca w Warszawie, które każdy fan motorsportu powinien znać

Miejsca-w-Warszawie dla fanow motorsportu
Warszawa jako największe miasto w Polsce ma do zaoferowania wiele niemal każdej grupie społecznej. Dotyczy to także fanów sportów motorowych, którzy mają na swojej mapie miasta wiele ulubionych punktów. O jakich warto wiedzieć?

Lubicie zaszaleć za kółkiem? Bardzo proszę

Zacznijmy od kierowców, którzy od czasu do czasu lubią poszaleć na torze, by potem nie robić tego na publicznych drogach. To właśnie dla nich stworzono Tor Modlin, który jest najważniejszym obiektem w tej okolicy. Jego oferta jest niezwykle bogata, a poza wydarzeniami firmowymi odbywają się tam również różne ogólnodostępne wydarzenia. Przede wszystkim oferuje jednak zarówno wolne treningi dla doskonalenia swoich umiejętności, jak i specjalne szkolenia. Dotyczą one techniki jazdy, bezpiecznego prowadzenia samochodu, a także szkołę jazdy sportowej.

Na lubiących prędkość i emocje czeka także Kartingowy PGE Narodowy. To jeden z najlepiej wyposażonych i nowoczesnych torów kartingowych w stolicy. Przede wszystkim oferuje gokarty o różnych parametrach, aby jak najlepiej dopasować je do danego kierowcy. Drugą niezwykłą zaletą są pojazdy dla dzieci, dzięki czemu od najmłodszych lat można wpajać miłość do motoryzacji. Klasyką gatunku są także organizowane tam imprezy firmowe.

Dla fanów bez prawka też coś się znajdzie

Jeśli lubicie emocje, ale niekoniecznie chcecie się sprawdzać czy to na torze czy gokartach, pod Warszawą istnieje dla was specjalne miejsce. To… siedziba piekarni Inter Europol, a raczej zlokalizowana tuż obok siedziba zespołu wyścigowego Inter Europol Competition. Firma ta wystawia bowiem własne samochody w wielu najważniejszych seriach wyścigowych świata, a w jej siedzibie w podwarszawskich Markach można zobaczyć m.in. bolid Michaela Schumachera z czasów Benettona.

Jeśli lubicie wyścigi samochodowe, z pewnością oglądacie także „królową sportów motorowych”. A gdzie oglądać Formułę 1 w Warszawie? Liczba miejsc jest całkiem spora, ale zazwyczaj największa grupa fanów ogląda wyścigi barze sportowym NINE’s. Jeśli natomiast chcecie kupić wyścigowe albo rajdowe gadżety, to najważniejszym miejscem w Warszawie w tym aspekcie jest Top Racing Shop znajdujący się na terenie Automobilklubu Polskiego.

Lubiącym historię sportu polecamy Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie znajduje się specjalna strefa o sporcie motorowym, gdzie znajdziemy wiele ciekawych eksponatów, m.in. gokart czy kombinezon Roberta Kubicy. Jak więc widać, fani motorsportu naprawdę mają dla siebie wiele miejsc w Warszawie.

/artykuł zewnętrzny/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.