Międzynarodowy Dzień Tańca w Kinie Elektronik

Międzynarodowy Dzień Tańca w Kinie Elektronik.

Reklama
Reklama

29 kwietnia obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA. Z tej okazji zapraszamy na roztańczone filmy do kina Elektronik!

W PROGRAMIE:
17:00: W rytmie Kuby (Mała sala)
18:15: Yuli – pokaz przedpremierowy
18:30: 5 tańców (Mała sala)
20:15: Tango (Mała sala)
20:30: Biały kruk

Rezerwacja: http://kinoelektronik.pl/

Reklama
Reklama

O FILMACH:

W RYTMIE KUBY
„W rytmie Kuby” opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu „Preservation Hall Jazz Band”, który odtwarza swoje muzyczne korzenie i odkrywa połączenie, które przebiega znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić.
Dołącz do zespołu, który przemierza Kubę w poszukiwaniu rodzimej muzyki. Muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie. Zobacz, jak spotkania z najbardziej kultowymi muzykami Kuby prowadzą do spontanicznej i uduchowionej współpracy.
reżyseria: T.G. Herrington, Danny Clinch
występują: Ben Jaffe, Walter Harris, Charlie Gabriel
produkcja: Kuba, USA 2019
czas trwania: 82 min.

******************************************************
YULI – POKAZ PRZEDPREMIEROWY
Prawdziwa historia doceniona na zeszłorocznym MFF w San Sebastián (Nagroda Jury) oraz nominowana do pięciu „hiszpańskich Oscarów” – nagrody Goya.
Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej. Jako dziecko Yuli (przydomek tancerza nadany mu przez ojca) nie wykazuje szczególnego zainteresowania ani edukacją, ani tańcem. Dyscyplina to coś, od czego ucieka na rzecz emocjonujących przygód rozgrywających się codziennie na ulicach Hawany. Ojciec chłopca nie daje jednak za wygraną. Jest przekonany, że jego syn ma ogromny talent, więc zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Powoli ta przykra powinność zamienia się w największą pasję Yulego.
reżyseria: Icíar Bollaín
występują: Andrea Doimeadios, Cesar Dominguez, Laura De la Uz
Produkcja: Hiszpania 2018
czas trwania: 115 min.

Reklama
Reklama

************************************************************
5 TAŃCÓW
Chip (Ryan Steele) jest utalentowanym, 18-letnim tancerzem, który niedawno przyjechał z Kansas do Nowego Jorku na stypendium w szkole baletowej. Tam został dostrzeżony przez Anthonego, który zaprosił go do swojego zespołu. Trwają właśnie intensywne próby do nowej choreografii. Między Chipem i drugim tancerzem Theo zaczyna rodzić się nieśmiała namiętność. Jednak Chip ma coraz większe problemy, żeby utrzymać się w Nowym Jorku. Nie może liczyć na pomoc rodziców, którzy woleliby, żeby wrócił do domu.

reżyseria: Alan Brown
występują: Ryan Steele, Reed Luplau, Catherine Miller, Kimiye Corwin
produkcja: USA 2013
czas trwania: 83 min.

*************************************************************
TANGO
Mario Suarez (Miguel Ángel Solá), utalentowany reżyser, został opuszczony przez żonę, Laurę (Cecilia Narova). By pokonać żal, rzuca się w wir realizacji filmu o tango. Pewnego wieczoru, kompletując doń obsadę, poznaje Elenę Flores (Mía Maestro), piękną młodą kobietę, która na nieszczęście okazuje się kochanką głównego sponsora filmu, Angela Larroca (Juan Luis Galiardo). Podczas zdjęć, Mario i Elena zakochują się w sobie bez pamięci. Odbywa się właśnie ważna próba sceny zbiorowej. W atmosferze stopniowo narastającego napięcia, jeden z ludzi Angela wolno toruje sobie pomiędzy tancerzami drogę do Eleny i wbija w jej pierś nóż. Tango kończy się, a tancerze, jeden po drugim, zamierają widząc Maria trzymającego w ramionach zwłoki Eleny.
reżyseria: Carlos Saura
występują: Miguel Ángel Solá, Cecilia Narova, Mía Maestro, Juan Carlos Copes
produkcja: Hiszpania 1998
czas trwania: 115 min.

**************************************************************
BIAŁY KRUK
Zaledwie 22-letni mężczyzna, ubrany w ciemny garnitur i beret, siedzi w samolocie lecącym z Sankt Petersburga do Paryża. Jest 1961 rok, Rudolf Nuriejew nie jest jeszcze sławnym idolem, ikoną, póki co, jest członkiem Kirov Ballet Company, młodym mężczyzną, który po raz pierwszy w życiu opuszcza Rosję.
Paryskie życie oszałamia go, zatapia się w kulturze, sztuce, muzyce i wszystkim, co ma do zaoferowania to niezwykłe, nigdy niegasnące miasto. Dlatego z tym większą uwagą przyglądają mu się oficerowie KGB, nieufnie patrzący na rodzącą się między Nuriejewem i paryżanką Clarą Saint przyjaźń. Kiedy więc młody artysta otrzymuje szokujący rozkaz, decyduje się na krok w nieznane. Krok, który narazi go i jego rodzinę na wielkie niebezpieczeństwo.
reżyseria: Ralph Fiennes
występują: Oleg Ivenko, Ralph Fiennes, Louis Hofmann, Adèle Exarchopoulos
produkcja: USA 2018
czas trwania: 122 min.

Reklama
Reklama

BILETY – do nabycia w kasie kina oraz on-line

REZERWACJE – rezerwacje@kinoelektronik.pl

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.