Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Gupików Par i Wystawa Rybek

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Gupików Par i Wystawa Rybek.

W dniach 14-15 lipca 2018 roku w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym będą królować przepiękne, bajecznie kolorowe rybki akwariowe. Przyjadą do nas z Chin, Tajwanu, Malezji, Indii, Tajlandii, Indonezji, Filipin, Anglii, Niemiec, Francji, Austrii, nie zabraknie też rybek pochodzących z polskich hodowli. Te fantastyczne rybki będzie można podziwiać w ponad 100 akwariach.

W weekend w SALI KONFERENCYJNEJ Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego odbędą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Gupików Par, Pierwszy Konkurs Mistrza Projektowania Genetyki Gupików oraz WYSTAWA RYBEK otwarta dla wszystkich zwiedzających (wstęp bezpłatny). 

Do Warszawy przyjadą przedstawiciele światowej elity akwarystycznej: prezesi największych klubów hodowców gupików w Chinach, na Tajwanie, Wielkiej Brytanii, Słowacji, najlepsi hodowcy i eksperci z Niemiec, Austrii, Francji, Belgii. 
Jury konkursowe będzie oceniało rybki zgłoszone na Konkurs: ich proporcje, kolor i kształty zgodnie ze standardami IKGH (najważniejszej europejskiej organizacji hodowców gupików: Internationales Kuratorium Guppy Hochzucht). 

Czy wiecie skąd pochodzi nazwa gupik?
Nazwa zwyczajowa gatunku – gupik (ang. guppy) – pochodzi od nazwiska jednego z angielskich badaczy Roberta Johna Lechmere Guppy’ego, który odkrył ten gatunek na Trynidadzie.

Czy wiecie, że gupiki są zabójcami komarów?
Gupiki- mosquito killers- zabójcy komarów to występujące pierwotnie na Karaibach i w północno-wschodniej części Ameryki Południowej rybki. Potem zostały introdukowane na wszystkich kontynentach poza Antarktydą do walki z larwami komarów i tym samym z malarią.” 

Dla kogo:

  • dla tych co kochają piękno, bajeczne kolory i fascynujące kształty świata zwierząt 
  • dla hodowców rybek akwariowych
  • dla gupikomaniaków
  • dla tych, którzy się zastanawiają nad założeniem hodowli rybek akwariowych

GDZIE: sala konferencyjna Warszawskiego ZOO. Budynek biurowy 
przy Ratuszowej 1/3 
KIEDY: 14.07 od godz.10 do 15.07 do godz. 13 

Wydarzenie zorganizowane przez HWGC Honourable World Guppy Club oraz Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie.
Partnerami imprezy są AQUAEL, DISCUS Sklep Akwarystyczny, Firma Fluvel oraz Warszawska Kranówka czyli MPWiK w m.st. Warszawie. Partnerem medialnym jest Magazyn Akwarium. 

Wstęp jest bezpłatny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.