Miasto st. Warszawa ogłosiło konkurs na pomnik Wojciecha Korfantego

Miasto st. Warszawa ogłosiło konkurs na pomnik Wojciecha Korfantego.

Miasto st. Warszawa ogłosiło konkurs na pomnik Wojciecha Korfantego. Zwycięskie dzieło stanie przed ogrodzeniem parku Łazienkowskiego, po południowej stronie zbiegu Al. Ujazdowskich z ul. Agrykola.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej koncepcji pomnika – rzeźby figuralnej wraz z zagospodarowaniem terenu otaczającego, upamiętniającego Wojciecha Korfantego, jednej z najbardziej znaczących osobistości XX-wiecznej historii Polski. Upamiętniana postać to przede wszystkim mąż stanu. Koncepcja plastyczna pomnika powinna to w wyraźny sposób eksponować. Należy w niej przewidzieć powierzchnię na towarzyszącą pomnikowi inskrypcję upamiętniającą. Materiał pozostaje do wyboru przez autora koncepcji, powinien on jednak zapewnić wysoką estetykę, trwałość eksploatacji w wielkomiejskich warunkach.
 

Pierwszą nagrodą jest 40 000 złotych brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie koncepcji pokonkursowej pomnika Wojciecha Korfantego będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej.
 
Terminy: wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy złożyć w formie pisemnej w nieprzekraczalnym terminie do 16 lipca 2018 r., do godziny 16.00 w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków przy ul. Nowy Świat 18/20.
 
Pytania o wyjaśnienia treści Regulaminu dotyczące składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie można przesyłać na adres poczty elektronicznej: korfanty-pomnik@um.warszawa.pl do 4 lipca 2018 r. do godz. 16.00. Odpowiedzi na pytania zostaną udzielone nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie.

Organizatorem konkursu jest Miasto Stołeczne Warszawa, w imieniu którego postępowanie prowadzi Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.  

źródło: UM Warszawa
 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.