„Miasteczko Zmysłów” w Warszawie

„Miasteczko Zmysłów” w Warszawie.

W weekend 18-19 marca br., w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, w ramach drugiej edycji „Miasteczka Zmysłów” rusza wielki piknik – weekendowa akcja dla dzieci i ich rodziców.

W Miasteczku na wszystkich czekają niezliczone atrakcje – ponad 20 interaktywnych eksponatów, które oddziałują na wszystkie zmysły i zainteresują nawet dorosłych. Będą złudzenia optyczne i prawa fizyki – wszystko co intryguje, ciekawi i jednocześnie uczy. Mniejsze dzieci zaprosimy do strefy zabaw plastycznych, manualnych, ruchowych, tanecznych. Będziemy bawić się kolorami, kształtami, fakturami, na pewno potańczymy, poskaczemy, nauczymy się pantomimy i zagramy na instrumentach. Tutaj także znajdziecie wielkie i małe klocki sensoryczne, basen z kulkami, tablice do projektowania, górkę piasku księżycowego – który jest wyjątkowo magiczny w dotyku i wiele innych atrakcji.
Do wspólnej zabawy zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat.

Dorośli mogą wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez psycholog Dorotę Zawadzką – uznaną ekspertkę wychowania dzieci. „Superniania” była autorką lub gościem wielu programów na ten temat w stacjach telewizyjnych i radiowych, współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Formuła spotkań przewiduje zarówno elementy zajęć praktycznych jak i sporą dawkę wiedzy o tym, w co się z dzieckiem bawić najczęściej, jak odkrywać talenty u swojej pociechy oraz dlaczego tak ważne jest aby w zabawie angażować wszystkie zmysły.

Akcja Miasteczko Zmysłów ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować.

Wstęp jest wolny, do wyczerpania miejsc.


18 i 19 marca 2017, godz. 10:00-17:00 (ostatnie wejście o 16:30)
Państwowe Muzeum Etnograficzne ul. Kredytowa 1

Dwugodzinne zajęcia psychologiczne rozpoczynają się w sobotę o 11:00 i 14:00,
w niedzielę zapraszamy na jedną sesję o 11:00.

Partnerem całej Akcji – Kinder Niespodzianka. Dlatego najmłodsi będą mogli spotkać gigantyczną maskotkę Pana Kinderino przez cały czas trwania akcji. Pan Kinderino przygotował dla dzieci wiele dodatkowych niespodzianek
i upominków (balony, kolorowanki).

Szczegółowy plan oraz wszelkie informacje o akcji można znaleźć na stronie www.miasteczkozmyslow.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.