Marcin Koszałka. „Wtedy–teraz” Polska Szkoła Dokumentu

Marcin Koszałka. „Wtedy–teraz” Polska Szkoła Dokumentu.

Przyjrzymy się twórczości Marcina Koszałki, zawieszonej między potrzebą analizy ludzkich uczuć a stylizacją obrazu godną najwybitniejszych polskich operatorów. Po projekcji – rozmowa z reżyserem oraz współczesny film nawiązujący do tematu spotkania: „Bracia” Wojciecha Staronia. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wtedy–teraz | Polska Szkoła Dokumentu.

18:00 Wtedy | Filmy Marcina Koszałki
„Takiego pięknego syna urodziłam”, 1999, 25 minut
„Do bólu”, 2008, 25 minut
„Deklaracja nieśmiertelności”, 2010, 31 minut
więcej informacji: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/marcin-koszalka-wtedy-teraz/

Po pokazie zapraszamy na spotkanie z rezyserem, które poprowadzi Michał Oleszczyk – kurator cyklu, krytyk filmowy i pedagog, do niedawna dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni. Rozmowa będzie poświęcona tematowi – film jako psychodrama; film jako próba wejścia w tkankę najintymniejszych uczuć i przepracowania traum.

20:30 Teraz | Bracia
Uzupełnieniem wieczoru będzie projekcja dokumentu w reżyserii Wojciecha Staronia – innego w tonie „portretu rodzinnego”, w którym wieczne pretensje z Pięknego syna Koszałki zastąpione są czułością i zrozumieniem tytułowych sędziwych braci, z których każdy wybrał inną drogę dochodzenia do prawdy.
więcej: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/bracia-wtedy-teraz/

24 czerwca 2017, godz. 18:00

NInA ul. Wałbrzyska 3/5

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu Bracia, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Odnośnik do wydarzenia na FB – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.