MAGICZNY BOTANICZNY [CENNIK I GODZINY OTWARCIA]

MAGICZNY BOTANICZNY
W sobotę, 27 listopada o godz. 17.00 otwieramy zimowy MAGICZNY BOTANICZNY

Po raz pierwszy od ponad 200 lat Ogród Botaniczny UW otwiera się dla zwiedzających zimą. Mamy nadzieję, że wystawa nie tylko oczaruje zwiedzających, będzie też szansą na poznanie tajemniczych zimowych ścieżek Ogrodu, które do tej pory były dla mieszkańców Warszawy niedostępne.

 
Zimowy ogród pozostawał dla mieszkańców Warszawy tajemnicą. W wyjątkowej zimowej scenerii mogli poruszać się jedynie pracownicy Ogrodu. A to właśnie zimą, zaznacza się wyraźnie porządek Ogrodu, wg którego powstał. Zimowy Ogród zaskakuje, nagradza przybyszy swoim pięknem, ciszą i delikatnością.
 
Na gości czekają przygotowane specjalnie dla Ogrodu we współpracy z ekspertami z firmy #Lumagica świetlne aranżacje, nawiązujące do najciekawszych roślin w kolekcji Ogrodu, relacji przyrody z człowiekiem, ale także do baśni i legend związanych z przyrodą.
 
Wśród uśpionych roślin ukrytych pod śniegowymi czapami zakwitną świetlne rzeźby kwiatów, krzewów, ptaków i leśnych zwierząt. Wytrawne oko obserwatora znajdzie nie tylko wiekowe sosny, sympatyczne wiewiórki, czy kwietne dywany, ale też ukryte wśród drzew jelenie i wielkiego miłośnika miłorzębu – prehistorycznego mamuta. Skąd się tu wziął?
 
Miłorząb to żywa skamieniałość w świecie przyrody. Schyłek okresu świetności miłorzębu, gatunku „pamiętającego” epokę dinozaurów, zbiegł się z wymieraniem wielkich ssaków, takich jak mamuty, które były prawdopodobnie ostatnimi zwierzętami mogącymi skutecznie rozsiewać nasiona tego drzewa.
 
Bardzo nam zależało, żeby projekt #MAGICZNY #BOTANICZNY był nie tylko kolejnym rozświetlonym parkiem, ale w nowy sposób opowiadał o magicznym miejscu, jakim jest Ogród Botaniczny oraz o niezwykłej przyrodzie, którą można tu odkrywać.
 
Ogród otwarty będzie po zmroku, każdego dnia do 27 lutego 2022 roku włącznie, od godziny 17.00 do 21.00 – z wyjątkiem kilku świątecznych dni (Wigilii, pierwszego dnia Bożego Narodzenia i Sylwestra). Dla młodszych i starszych gości przewidziano dodatkowe atrakcje w postaci #strefy #zabaw oraz #gry #terenowej powiązanej z trasą zwiedzania.

Ceny biletów: normalny 37 zł/ ulgowy 27 zł

Rodziny 3 osoby  – 90 zł / 4 osoby – 110 zł

Bilety ulgowe od poniedziałku, 13 grudnia będą w specjalnej obniżonej cenie 21 zł.
Promocja będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku na wejście o godzinie 16:00. Promocja będzie trwać do 7 stycznia, z wyłączeniem okresu świątecznego.
Bilety dostępne będą przede wszystkim online na:

Przeczytaj też:

Darmowy LISTOPAD w Rezydencjach Królewskich – klik

Wydarzenia Warszawa weekend – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.