Lato w Muzeum Narodowym w Warszawie

Lato w Muzeum Narodowym w Warszawie.

28 czerwca 2017 roku startuje „Lato w MNW” – specjalny wakacyjny program przygotowany z myślą o gościach Muzeum w każdym wieku. Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na pełne wrażeń spotkania ze sztuką. 

Cykl „Wakacje w Muzeum” przeznaczony jest dla najmłodszych. Dzieci w wieku 5–12 lat oraz ich opiekunowie będą mogli wybrać się w artystyczną podróż. Nie ruszając się z Muzeum, goście zwiedzą dalekie kraje i odległe epoki – wczesnochrześcijańską katedrę w Faras w Sudanie, dwór królewski, wyruszą okrętem na spienione morze, a nawet trafią na pole średniowiecznej
bitwy! Spotkania odbywają się w środy, czwartki, piątki i niedziele o godz. 12.00 i trwają ok. 70 minut.

Najmłodszych MNW zaprasza również na wystawę czasową „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej”. 9 i 23 lipca oraz 6 i 27 sierpnia odbędą się warsztaty poświęcone tajnikom pracy fotografa, na których uczestnicy spróbują m.in. stworzyć poruszającą opowieść za pomocą obrazów, przygotować obrazy na kliszy fotograficznej używając kredek i mazaków oraz poszukać odpowiedzi na pytanie czy bez aparatu można zrobić zdjęcie.

fot.Mariusz Jakubowski

Dorośli i młodzież będą mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących wystawom czasowym „W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie” i „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej”, w ramach których MNW zaprasza do udziału w warsztatach rysunku oraz w kursie fotografii z Akademią Fotografii.

W programie znajdują się również wykłady tematyczne w Kinie MUZ, spotkania na wystawach i oprowadzania z przewodnikami.

Program „Lato w MNW” potrwa do 3 września 2017 roku. Bilety dostępne są online lub w kasach Muzeum (dostępne są również karnety na warsztaty). Szczegółowy program wydarzeń i informacje o zasadach uczestnictwa dostępne są na stronie:
http://www.mnw.art.pl/edukacja/aktualnie/lato-w-mnw–lipiec-sierpien-2017/

Wystawa „W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie” potrwa do 20 sierpnia 2017.
Program wydarzeń towarzyszących tu – klik

Wystawa „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej” potrwa do 10 września 2017.
Program wydarzeń towarzyszących tu – klik

źródło: informacja prasowa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.