KULT koncert Letnie Brzmienia Warszawa 2022

kult letnie brzmienia

13 miast, 22 artystów, ponad 100 koncertów. Przez całe wakacje w największych miastach w całym kraju odbywać się będą plenerowe występy najpopularniejszych polskich twórców w ramach trasy Letnie Brzmienia. Wśród nich jest m.in. legenda rocka, czyli zespół KULT, który zagra w Łodzi i Warszawie.

Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl koncertów na świeżym powietrzu. To projekt Good Taste Production, który był odpowiedzią na pandemiczną rzeczywistość Covid-19. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami, od trzech lat aktywizuje miejską przestrzeń. Podczas Letnich Brzmień zagra m.in. Kult. Zespół wystąpi na dwóch koncertach – 22 lipca w EC1 Łódź oraz 13 sierpnia na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Założona w 1982 r. przez Kazika Staszewskiego grupa cieszy się niesłabnącą popularnością, nieustannie pozostając przy tym wiernym sobie, swojej muzyce i oczywiście fanom.  Od początków istnienia Kult wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i stałą obecnością sekcji dętej, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami Kazika Staszewskiego. Mimo licznych eksperymentów muzycznych każdy album grupy zawiera charakterystyczną motywikę podkreślającą warsztat i wszechstronność twórców. Najnowsze wydawnictwo zespołu to album „Ostatnia Płyta” z 2021 r. Zespół zaznacza, że mimo tytułu nie zamierza kończyć działalności na tym krążku.

Trasa koncertowa trwa całe wakacje. Koncerty odbywać się będą w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. Zwieńczeniem projektu jest dwudniowy finał Letnich Brzmień w Poznaniu 10-11.09.2022 r. na Polanie Harcerza przy poznańskim jeziorze Malta, na którym zagrają m.in. Ralph Kaminski, Arek Kłusowski, Ofelia, bryska.

Organizatorem cyklu jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem strategicznym został Eventim. Patroni medialni projektu to Radio Zet, Gazeta Wyborcza, AMS, Zwierciadło, Plejada, Onet.

 Więcej informacji:

www.letniebrzmienia.pl
www.facebook.com/letniebrzmienia
www.instagram.com/letniebrzmienia

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.