Kulinarna Noc Bibliotek – Apetyt na czytanie

Kulinarna Noc Bibliotek – Apetyt na czytanie.

9 czerwca 2018 roku  w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy odbędzie się impreza pod hasłem „Apetyt na czytanie”. Będzie to wolska odsłona Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W ramach wydarzenia odbędą się spotkania, warsztaty, zajęcia plastyczne, literackie i muzyczne oraz cały szereg atrakcji towarzyszących dla dorosłych i dla dzieci.

Impreza „Apetyt na czytanie” ma na celu promowanie książek w kontekście popularnych obecnie trendów związanych z kulinariami i zdrowym odżywianiem oraz zachęcanie mieszkańców Woli i całej Warszawy do poszukiwania kulinarnych inspiracji. Pomogą w tym eksperci, którzy zachęcą uczestników do testowania nowych smaków, poszerzania swojej wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz zgłębiania tajników kulinarnej ekonomii. Monika Mrozowska opowie o swoich pomysłach na przygotowywanie zdrowych posiłków dla dzieci, dietetyk Agnieszka Piskała zdradzi, jak za pomocą diety zadbać o zdrowie i ładną sylwetkę, a szef kuchni Jan Kuroń opowie o mądrym przechowywaniu produktów i gotowaniu w zgodzie z zasadami gospodarności.

Kulinarna Noc Bibliotek pozwoli także odkryć smaki związane z dziedzictwem kulinarnym dzielnicy Wola. Odbędzie się to za sprawą prezentacji projektu „Kociołek Wolski” oraz interaktywnych warsztatów kulinarnych przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną Wola.

Uczestnicy imprezy będą mogli miło spędzić czas w towarzystwie członków swoich rodzin, znajomych, sąsiadów i innych miłośników kulinariów. Gdy rodzice będą poznawali przepisy i zdobywali wiedzę z zakresu gotowania, dzieci będą mogły skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich zabaw i animacji. Dodatkowo jednym z elementów programu wydarzenia będzie rozstrzygnięcie konkursu „Czytelnik Roku”, który przez ostatnie miesiące rozbudzał apetyty na czytanie w wolskiej Bibliotece.

Program wydarzenia:

  • 15.00 – 16.00 – przedstawienie dla dzieci pt. „Gucio Chusteczka”
  • 15.00 – 16.15 – spotkanie z Agnieszką Piskałą
  • 16.30 – 18.00 – spotkanie z Moniką Mrozowską
  • 18.15 – 18.45 – rozstrzygnięcie konkursu „Czytelnik Roku”
  • 19.00 – 20.30 – prezentacja wolskiej kuchni oraz warsztaty „Kociołek Wolski”
  • 20.45 – 21.45 – spotkanie z Janem Kuroniem
  • 15.00 – 21.30 – atrakcje towarzyszące, gry, zabawy i animacje dla dzieci

Kulinarna Noc Bibliotek odbędzie się w budynku Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy przy al. Solidarności 90.

Wstęp wolny

https://www.facebook.com/events/144352479626823/

 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.