Krzysztof Herdzin Quartet w drugiej odsłonie Festiwalu Jazz na Starówce

W sobotę, 4 lipca 2020 roku ruszyła 26. edycja popularnego festiwalu. Tegoroczne wydanie jest bardzo ciekawie, choć różni się od poprzednich edycji, odbywa się pod znakiem polskich wykonawców – POLISH EDITION  jako wyraz solidarności  

 dla rodzimej sceny jazzowej w czasie pandemii.  Festiwal  zorganizowany  jest według zaleceń i procedur epidemiologicznych MKiDN.

Usłyszymy najgorętsze nazwiska polskiego jazzu, jazzowe odkrycia, będą premiery i wyjątkowe projekty.

W najbliższą sobotę, 11 lipca zagra Krzysztof Herdzin Quartet – The Book of Secrets

Krzysztof Herdzin – fortepian

Marek Podkowa – saksofon tenorowy

Robert Kubiszyn –  kontrabas, gitara basowa

Cezary Konrad – perkusja

Wybitny polski pianista, kompozytor, aranżer oraz dyrygent – Krzysztof Herdzin wystąpi ze swoim kwartetem z utworami ze swojego najnowszego albumu „The Book of Secrets”. wydanego w prestiżowej serii Polish Jazz”. Album kontynuuje tradycję publikacji najwybitniejszych przedstawicieli współczesnego jazzu i idei przedstawiania aktualnego obrazu muzyki jazzowej.

Tak o swoim nowym dziele pisze  Krzysztof Herdzin.  To płyta bardzo osobista i bardzo ważna w dorobku pianisty.

„Skomponowałem 7 utworów ułożonych w koncepcyjną opowieść w formie Księgi, opowiadającej o najważniejszych dla mnie tematach, będących tajemnicami dla każdego wrażliwca zadającego sobie pytania o sens życia, o to kim jesteśmy i po co żyjemy. Człowiek, Narodziny, Wszechświat, Duch, Wiara, Miłość, Czas – to tytuły tych muzycznych rozdziałów, w których zawarłem swoje refleksje, uczucia i autobiograficzne wątki.”

Lider współpracował  z  największymi polskimi gwiazdami muzycznymi. Grał w kwartecie Jana Ptaszyna Wróblewskiego, był pianistą kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego, od  wielu lat  współpracuje z Anną Marią Jopek. Obecnie prowadzi własne trio akustyczne (Herdzin/ Kubiszyn/ Konrad) i własny Big Band. Ma na swoim koncie ponad 200 płyt , w tym 20 autorskich, jest posiadaczem 18 Złotych i 4 Platynowych Płyt dlajaz Aranżera. Ośmiokrotnie był uznawany za Aranżera Roku wg ankiety czytelników Jazz Forum „Jazz Top”,  laureat Fryderyka w kategorii „Jazzowy Kompozytor i Aranżer Roku”.

Jazz na Starówce – program 2020 – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.