Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów w Teatrze Roma

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów w Teatrze Roma.

Tego głosu się nie zapomina! Jego właściciel od niemal 50 lat rządzi na krajowej scenie muzycznej. Współzałożyciel i frontman legendarnej Budki Suflera, stworzył, wraz z synami Piotrem i Wojtkiem, przebojowe rodzinne trio, spełniony artysta solowy. W tym roku rozpoczął swoją nową, muzyczną drogę w towarzystwie czołowych polskich instrumentalistów.

Krzysztof Cugowski to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny, współzałożyciel i wieloletni wokalista zespołu Budka Suflera. Ma na swoim koncie 12 albumów studyjnych, 4 koncertowe i 5 składanek. Wśród nich znajduje się płyta „Nic nie boli tak jak życie”, która rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy, tym samym ustanawiając nadal nie pobity rekord sprzedażowy polskiej fonografii. Zespół koncertował w największych i najbardziej prestiżowych salach na całym świecie. W 1999 roku Budka Suflera wystąpiła również w Carnegie Hall, w Nowym Jorku. Kilka lat później, muzycy powrócili do Stanów Zjednoczonych, żeby w studiu Village Recorders w Los Angeles, nagrać część utworów na płytę „Jest” (rok wydania 2004). Zespół wsparli wówczas: basista Marcus Miller, gitarzysta Steve Lukather i perkusistka Sheila E.

Krzysztof Cugowski ma na swoim koncie również kilka płyt solowych oraz krążek „Integralnie” (2001) z coverami wielkich przebojów polskiego i światowego rocka. Współpracował także z Ray’em Wilsonem, byłym wokalistą Genesis. Wspólnie nagrali utwór „Not about us”. Wokalista wystąpił też z Gary Brooker’em i Garou. Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 roku. Po zakończeniu działalności zespołu, jesienią 2015 roku wydał kolejny solowy krążek pt. „Przebudzenie” i rozpoczął koncertowanie z założonym przez swoich synów zespołem „Bracia”. W 2016 roku rodzinne trio pod szyldem CUGOWSCY, wydało płytę pt. „Zaklęty krąg”.

W maju tego roku miała swój finał przebojowa trasa poświęcona krążkowi. Wokalista zaangażował się również w kilka interesujących projektów, m.in. wystąpił w repertuarze operowym i operetkowym z Aleksandrą Kurzak, światowej sławy sopranistką. W tzw. międzyczasie rozpoczęły się prace nad skompletowaniem nowej grupy, która towarzyszy legendarnemu wokaliście w jego dalszej solowej karierze.

W składzie Zespołu Mistrzów znaleźli się muzycy wybitni, doskonale znani na scenie rockowej i jazzowej: Jacek Królik, Robert Kubiszyn, Tomasz Kałwak, Ceary Konrad.

Szanowni Państwo, jeśli liczycie na koncert pełen wielkich hitów i niezwykłych emocji, to jesteście we właściwym miejscu.

Koncert „Największe przeboje” – Teatr Roma, 15 października, godzina 19:00.

Bilety http://twojekoncerty.pl/project/krzysztof-cugowski-z-zespolem-mistrzow-najwieksze-przeboje/


Mamy do rozdania 1 podwójne zaproszenie.

  1. Polubić i udostępnić wpis na swoim FB (status publiczny)
  2. Pod postem wymienić tytuł płyty wydanej przez rodzinne trio Cugowskich?

Odpowiedzi na pytanie znajdue się w opisie koncertu na stronie www.twojekoncerty.pl

W piątek, 12 października 2018 roku, o godzinie 12:00 na FB podamy nazwisko osoby, które otrzyma bilet.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.