KONKURS Nowe otoczenie popiersia Gabriela Narutowicza

Nowe otoczenie popiersia Gabriela Narutowicza

Został ogłoszony konkurs na koncepcję posadowienia pomnika Gabriela Narutowicza i zagospodarowania jego otoczenia na pl. Narutowicza. W tym roku mija 100 lat od zamordowania prezydenta RP.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji architektonicznej lub architektoniczno-rzeźbiarskiej posadowienia pomnika Gabriela Narutowicza i zagospodarowanie otoczenia na pl. Narutowicza w Warszawie, w związku z setną rocznicą jego śmierci.

Rada Miasta Stołecznego Warszawy ogłosiła rok 2022 Rokiem Gabriela Narutowicza. Na razie setną rocznicę śmierci prezydenta chcemy upamiętnić ustawieniem na placu Narutowicza jego popiersia i zagospodarowaniem otaczającego go terenu. Dlatego ogłaszamy konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej lub architektoniczno-rzeźbiarskiej posadowienia pomnika naszego bohatera – powiedziała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu nowego posadowienia dla popiersia Gabriela Narutowicza autorstwa Edwarda Wittiga w nowej lokalizacji w obrębie pl. Narutowicza. Zamawiający pozostawia Uczestnikom swobodę w doborze artystycznych środków wyrazu. Dopuszczalne jest wprowadzenie do aranżacji elementów rzeźbiarskich i architektonicznych. Koncepcja powinna przewidywać towarzyszącą pomnikowi inskrypcję upamiętniającą, w postaci imienia i nazwiska oraz dat życia, z możliwością rozbudowania inskrypcji, przy założeniu dowolności formy. Posadowienie/cokół musi zapewniać właściwą ekspozycję oraz podkreślać walory artystyczne popiersia.

Ogłoszenie o konkursie umieszczone jest na Platformie: zamówienia.um.warszawa.pl

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.