Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2020

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2020

Zapraszamy na wyjątkową muzyczną ucztę, która już po raz 61. łączy pokolenia warszawiaków – Koncerty Chopinowskie w Łazienki Królewskie!

Koncerty są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu wyjątkowej przestrzeni królewskich ogrodów ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych.
Muzyczną jakość gwarantują mieszanka największych sław muzyki klasycznej, oraz młodych, uzdolnionych pianistów rozpoczynających swoją karierę.

Po raz pierwszy warszawiacy spotkali się na Koncercie Chopinowskim w roku 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Początkowo sezon koncertowy rozpoczynało wykonanie jednego z koncertów Chopina z towarzyszeniem orkiestry. W latach 70. w godzinach wieczornych organizowano dodatkowe koncerty z muzyką kompozytorów współczesnych Chopinowi. Jeszcze w latach 80. koncert późniejszy (wówczas o godz. 17.00) miał formę słowno-muzyczną, z udziałem znanych aktorów scen warszawskich recytujących poezję romantyczną.

Tegoroczny, 61. sezon Koncertów zainaugurowany zostanie 17. maja. Począwszy od tej daty, w każdą niedzielę o 12.00 i 16.00, będziemy wspólnie cieszyć zmysły muzyką kompozytora w pięknych przestrzeniach Łazienki Królewskie

***
Lokalizacja goo.gl/maps/cwwZh6Pb7naVHHs57
Wstęp bezpłatny
koncerty-chopinowskie.pl
Poznaj inne wydarzenia Łazienek bit.ly/Wydarzenia_Lazienek

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.