Koncert z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości „Upragniona wolność”

Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości odbędzie się koncert „Upragniona wolność” w wykonaniu nagradzanej w kraju i zagranicą Orkiestry Dętej z Nadarzyna.

Dyrygent: Mirosław Chilmanowicz; soliści: Magdalena Idzik, Małgorzata Lehmann, Piotr Rafałko, Kamil Zięba.

Orkiestra powstała w 1998 r., a jej założycielem i dyrygentem jest Mirosław Chilmanowicz. Uważana jest za jedną z najlepszych orkiestr dętych w Polsce i Europie, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane w kraju i zagranicą. Jako jedna z ponad 800 orkiestr strażackich biorących udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP (w 2009, 2013 i 2017 r.) zdobyła tytuł Mistrza Polski we wszystkich konkurencjach. W grudniu 2017 r. zdobyła tytuł Mistrza Świata w konkurencji Street Parade oraz III miejsce w konkurencji Musztra Paradna na Mistrzostwach Świata w Tajlandii.

Muzycy występują zarówno w salach koncertowych, jak i w dynamicznych pokazach musztry paradnej. Orkiestra występowała w programach „Jaka to melodia”, „Kawa czy Herbata” „Pytanie na śniadanie”. W dorobku ma nagrane sześć płyt CD. Podczas wielu koncertów muzycy towarzyszyli również uznanym gwiazdom polskiej estrady: Krystynie Prońko, Zbigniewowi Wodeckiemu, Agnieszce Fatydze, Justynie Steczkowskiej i Robertowi Janowskiemu. W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Orkiestrę przyznając odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Miejsce: kościół św. Augustyna, ul. Nowolipie 18
Data: 11.11.2019 (poniedziałek)
Godzina: 19:30

Wstęp wolny

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.