Koncert „W Saskim Ogrodzie koło fontanny”

Koncert „W Saskim Ogrodzie koło fontanny”
Poczuj atmosferę przedwojennej Warszawy w ostatnią sobotę lata!

Już 27 sierpnia dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamieni się w parkiet rodem z międzywojnia – usłyszymy dawne przeboje w wykonaniu Jana Młynarskiego i jego Warszawskiego Combo Tanecznego oraz Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Bezpłatny koncert poprowadzi Józef Pawłowski.

Od godziny 18 przed siedzibą MKiDN przy Krakowskim Przedmieściu 15/17 rozbrzmiewać będą utwory z dawnych rewii, kabaretów i filmów, a dodatkowo dzięki oprawie wizualnej opartej na zdjęciach stolicy sprzed II wojny światowej każdy będzie mógł poczuć ducha tamtych czasów.

Przedwojenne melodie jako pierwsza zaprezentuje Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która inspiracje czerpie z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga. Zespół rozsmakowany jest w aranżacjach Henryka Warsa i Karola Henryka Rostworowskiego oraz wykonaniach orkiestr Artura Golda i Jerzego Petersburskiego, a także Zygmunta Karasińskiego i Szymona Kataszka.

Drugą część koncertu zaaranżuje Warszawskie Combo Taneczne, siedmioosobowa formacja założona przez Janka Młynarskiego. W lutym tego roku zespół, we współpracy z Biurem Programu „Niepodległa”, przygotował „Warszawskie Kuplety 2.0” – projekt muzyczny, który przeniósł słuchaczy do stolicy lat minionych i przypomniał o tętniącym życiem Pałacu Saskim. Popularne w przedwojennej Warszawie utwory usłyszymy zarówno w aranżacjach współczesnych, jak i oryginalnych.

Koncert poprowadzi Józef Pawłowski, aktor filmowy i telewizyjny, znany przede wszystkim z pierwszoplanowej roli w filmie Jana Komasy – „Miasto 44”, lecz także z udziału w serialach, takich jak „Czas honoru”, „Wojenne dziewczyny” oraz „Dziewczyny ze Lwowa”.
Koncert organizowany jest przez Pałac Saski sp. z o.o. przy wsparciu Biura Programu „Niepodległa”.
Do zobaczenia na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
FB-klik

27 sierpnia dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
Wstęp wolny