Koncert: Ursynów dla Niepodległej

UDOSTĘPNIJ

Koncert: Ursynów dla Niepodległej.

Podczas koncertu przygotowanego z okazji 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wystąpi Ursynowska Orkiestra Kameralna – złożona z mieszkańców Ursynowa a przy tym z artystów reprezentujących znakomite instytucje muzyczne: Filharmonię Narodową, TW Operę Narodową, Sinfonię Varsovię i Cameratę Vistulę. W organizację prac orkiestry włączą się takie osoby jak prof. Andrzej Gębski, Jerzy Cembrzyński oraz Grzegorz Chmielewski. Koncert odbędzie się w Kościele (dolny) pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (al. Komisji Edukacji Narodowej 101).

Sławomir Czarnecki podjął się napisania niedokończonego dzieła I. J. Paderewskiego – Suity G – dur. Po raz pierwszy od ponad stu lat utwór ten zostanie wykonany w całości w zamierzonej formie. Do dziś Suita G-dur jeśli jest wykonywana to w wersji niedokończonej. Paderewski nie dokończył kompozycji i nie miał czasu do niej powrócić, zrobi to po 100 latach znakomity kompozytor obchodzący właśnie jubileusz 50 lecia pracy twórczej prof. Sławomir Czarnecki – mieszkaniec Ursynowa.

W rocznicowy koncert włączą się również Ursynowscy muzycy. Wykonawcami koncertu będzie Ursynowska Orkiestra Kameralna – złożona z mieszkańców Ursynowa a przy tym reprezentujących znakomite instytucje muzyczne: Filharmonię Narodową, TW Operę Narodową, Sinfonię Varsovię, Cameratę Vistulę. W organizację prac orkiestry włączyły się takie osoby jak prof. Andrzej Gębski, Jerzy Cembrzyński oraz Grzegorz Chmielewski. Koncert wpisuje się także w wydarzenie jakim jest XVIII Festiwal Muzyczne Konfrontacje.

Ursynowski Koncert Dla Niepodległej jest wydarzeniem towarzyszącym XVIII Festiwalowi Muzycznemu „Konfrontacje” oraz obchodom 50-lecia pracy twórczej prof.dr.hab. Sławomira Czarneckiego

W programie:

I. J. Paderewski – Suita G-dur na orkiestrę smyczkową – pierwsze kompletne wykonanie

M. Karłowicz – Serenada na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową

I. J. Paderewski – Menuet

R. Twardowski – Tryptyk Mariacki

S. Czarnecki – Koncert Jurajski op. 42 na 4 skrzypiec i orkiestrę smyczkową

14 października 2018, godz. 16:30
Kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego al. KEN 101 Warszawa
Wstęp wolny

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.