Koncert Tęskno – Wieczne lato: muzyka

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Koncert Tęskno – Wieczne lato: muzyka.

19 lipca 2018 roku w FINA w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka odbędzie się koncert Tęskno.

Zespół, który tęskni za nastrojową muzyką, która nie boi się liryzmu i bogatych aranżacji. Jego szybko rosnąca popularność pokazuje, że nie jest w tym odczuciu odosobniony.

Tęskno to jeden z najgłośniejszych nowych zespołów na polskiej popowej scenie. Takie postawienie sprawy jest jednak pewnym uproszczeniem, ponieważ grupę założyła wokalistka Joanna Longić, która sprawnie porusza się po obszarze muzyki elektronicznej oraz nagradzana pianistka Hania Rani. Rezultatem tej współpracy są bardzo nastrojowe, bogato zaaranżowane utwory, w których słychać fascynacje kameralistyką, skandynawskim art-popem. To muzyka delikatna, romantyczna, co podkreślają napisane języku polskim teksty oraz występujący z duetem kwintet w składzie: Kornelia Grądzka (skrzypce), Paulina Kusa (skrzypce), Mateusz Wasiucionek (altówka), Zuzanna Stradowska (wiolonczela) oraz Mateusz Woźniak (kontrabas).

Tęskno | Wieczne lato: muzyka
19.07.2018
Godz.: 20:00
Sala Ziemia Obiecana

Wieczne lato: muzyka

W każdy czwartek lipca i sierpnia zapraszamy do FINA na koncerty i pokazy dokumentów muzycznych. Występy na żywo to pokłosie nawiązanej w ubiegłym roku współpracy z poznańskim festiwalem Spring Break. W FINA wystąpią debiutanci, którzy zabłysnęli podczas wielkopolskiej imprezy. Wśród nich znajdą się zarówno artyści o krótkim stażu: Rosa Vertov, Kamil Pivot czy Tęskno, jak i artyści, którzy zdobywali szlify w innych zespołach i stylistykach (m.in. Jan Młynarski czy kontrabasista Ksawery Wójciński). 
Koncerty będziemy przeplatać pokazami filmów muzycznych.

Szczegółowy program koncertów i pokazów filmowych – klik

Wstęp:
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

fot. Karolina Konieczna

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.