Koncert duetu Pomponika w radowej Czwórce

W piątek 8 marca br. w radiowej Czwórce wystąpi duet Pomponika. Koncert jest nagrodą za wyróżnienie w konkursie „Wydaj płytę z Będzie głośno!”. Występ będzie transmitowany na antenie stacji. Wejściówki na to wyjątkowe wydarzenie można zdobyć słuchając Czwórki. Dwa utwory duetu Pomponika znalazły się na płycie „Będzie głośno!”, która ukazała się 15 lutego.

Pomponika to polsko-chiński duet muzyczny. Tworzą go: pochodząca z Chin Qinke Chang oraz Piotr „Łabi” Łabanow. Artyści poznali się w Polsce podczas warsztatów muzycznych. Nie chcą określać swojej muzyki i stylu, ale przyznają, że lubią chillout oraz subtelne brzmienia elektroniczne. W ich twórczości przeplatają się ze sobą elementy chińskiego popu z folklorem, jazzem oraz chilloutem. Na koncertach używają syntezatorów, gitar, instrumentów klawiszowych, a nawet bębnów afrykańskich. Jednak kluczowym instrumentem dla twórczości Pomponiki jest… wokal Qinke. Artystka śpiewa w językach: angielskim, chińskim i polskim. Duet wystąpił m.in. na międzynarodowym “Wiosennym Festiwalu” w Chinach, który odbywa się w kultowym klubie muzycznym „Poranny Dom” w Chengdu. Pomponika zaprezentowała godzinny program, który był określany mianem „magicznego doświadczenia dla wszystkich”. W Polsce zespół ma za sobą kilkanaście koncertów klubowych.

Intrygującej twórczości Pomponiki będzie można posłuchać (i ją obejrzeć) podczas koncertu w studiu radiowej Czwórki, który odbędzie się 8 marca br. o godz. 18.00. Jest to nagroda za wyróżnienie w konkursie „Wydaj płytę z Będzie głośno!”, organizowanego przez radiową Czwórkę i to właśnie w ramach audycji „Będzie głośnio!” Damiana Sikorskiego odbędzie się występ.

15 lutego do sklepów trafiła płyta „Będzie głośno!”, na której znalazły się dwa utwory Pomponiki „Ostrich” i „Weronika”. Na krążku można posłuchać 13 utworów debiutujących artystów wybranych spośród piosenek zgłoszonych do konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno!”. Wśród nich m.in. Marta Zalewska – zwyciężczyni ostatniej odsłony plebiscytu, Aga Czyż – znana m.in. z programu TVP2 The Voice of Poland oraz hip-hopowy skład Szpilersi. Album wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Ogromnym zaszczytem jest dla nas fakt, iż jesteśmy laureatami konkursu „Będzie głośno” organizowanego przez Czwórkę. Możliwość koncertu na radiowej scenie, kontakt z żywą publicznością oraz tą oglądającą nas w sieci, jest dla nas możliwością urzeczywistnienia naszych artystycznych pragnień. Czujemy ogromną radość, że będziemy mogli właśnie w Czwórce, premierowo zaprezentować nasze najnowsze aranżacje utworów muzycznych. Podsyceni tremą, która działa na nas mobilizująco i wyjątkowo twórczo, szykujemy dla słuchaczy również wrażenia wizualne, które mamy nadzieję, iż będą świetnie współgrać z piosenkami. Zatem niech połączy nas muzyka i zamiłowanie do pięknych dźwięków – mówi Qinke Chang, wokalistka Pomponiki.

 

Zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie można zdobyć słuchając Czwórki oraz na Fane Page’u stacji. Ilość miejsc ograniczona. Fanów zespołu (i nie tylko), którzy nie będą mogli na żywo uczestniczyć, Czwórka zaprasza do słuchania transmisji koncertu 8 marca br. o godz. 18.00 na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio. Redakcja zaplanowała także streaming video na stronie internetowej oraz na fanpage’u Czwórki https://pl-pl.facebook.com/czworka/

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1464574290341087/

Link do teledysku Pomponika „Be with you”: https://www.youtube.com/watch?v=xSAa8KK-xuQ

Tracklista płyty „Będzie głośno!” (2019, Agencja Muzyczna Polskiego Radia):

 1. Marta Zalewska – Więcej
 2. Szpilersi – Boom Bengers
 3. JMS Band – Milicja
 4. Wasabi – Sukienka
 5. Need More Clouds – Dziewczęta wampiry
 6. Jacob Flâneur – Cappuccino
 7. Pomponika – Ostrich
 8. Tony White – Tak jak chciałem
 9. Lil Kriss x Nano – Dosyć
 10. Kapral Zajączek – Supersam
 11. Killedbycar – Thinking of you
 12. Aga Czyż – Kawałek po kawałku

Bonus track:

 1. Pomponika – Weronika

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.