Koncert Chóru SGH

Koncert Chóru SGH.

7 października 2017 r. o godz. 19:00 Warszawiacy mogą być świadkiem niesamowitego wydarzenia, jakim jest koncert Chóru SGH. W Auli Głównej swojej Alma Mater Chór wykona dwa niezwykłe utwory jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszechczasów – Jana Sebastiana Bacha. Dwie Kantaty – 106 oraz 150 – wykonane zostaną dla niezwykłej publiczności wraz z akompaniamentem Zespołu Muzyki Dawnej składającego się z dziewięciu nietuzinkowych muzyków. Całe wydarzenie okraszone będzie ciepłym klimatem, który poprawi nastrój każdemu niezależnie od panującej za oknem pogody w ten jesienny wieczór.

Chór SGH jest zespołem z długą i ciekawą historią, jednak obecny kształt zawdzięcza dyrygentowi Tomaszowi Hynkowi, który reaktywował go w 1993 r. Chór zrzesza studentów i absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ale posiada także szerokie grono sympatyków spoza murów Uczelni. Zespół zdobył wiele nagród na Festiwalach zagranicą i w Polsce. Współpracuje z niesamowitą kadrą dyrygencką, która niezmiennie dba o jego kształt. W repertuarze Chóru znajduje się nie tylko muzyka poważna, ale także aranżacje współczesnej muzyki rozrywkowej.

Koncert z Kantatami Bacha zostanie wykonany już drugi raz. Wykonania z pierwszego koncertu dostępne są na serwisie YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=vpl4MyIotCg&list=PLyOrp-nvy-JaQTjWmL9T8G-xWC5m26mCI .

Miejsce: Aula Główna, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, al. Niepodległości 162 (Metro Pole Mokotowskie)

7 października 2017 r., godz. 19:00

Wstęp wolny

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.