Kolejne punkty wymazowe i szczepienia dla mieszkańców Warszawy

W miejskich przychodniach, w których działają punkty wymazowe pod kątem zakażenia COVID-19, wykonaliśmy w ostatnim tygodniu blisko 8 tys. bezpłatnych testów. Szczepimy również kolejnych mieszkańców przeciw grypie.

Kolejne punkty wymazowe dla mieszkańców

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, utworzyliśmy punkty wymazowe, które działają na terenie miasta – obecnie na 27 punktów pobrań w Warszawie aż 16 funkcjonuje w miejskich przychodniach, z czego dziesięć z nich to punkty mobilne, które działają w formule drive thru.

Dzięki punktom wymazowym, pacjenci ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu mogą wykonywać bezpłatne testy pod kątem zakażenia koronawirusem. Badania finansuje NFZ. Mieszkańcy mogą wykonywać testy w dowolnie wybranej placówce, niezależnie od dzielnicy, w której mieszkają. Co ważne, staramy się zarówno zwiększać liczbę punktów wymazowych, jak również wydłużać ich godziny działania. Prawie wszystkie z miejskich punktów pobrań działają siedem dni w tygodniu. 

Wystąpiliśmy też do NFZ, aby włączył podmioty niepubliczne do uruchomienia kolejnych punktów testowania pod kątem zakażenia COVID-19.

Wykaz wszystkich punktów wymazowych, w tym działających w miejskich przychodniach   

Ponad 31 tys. seniorów zaszczepionych przeciw grypie

Warszawa jest gotowa sfinansować bezpłatne szczepienia dla ponad 100 tys. mieszkańców najbardziej narażonych na zakażenie – seniorów, ciężarnych kobiet, małych dzieci, pracowników miejskich szkół, przedszkoli, żłobków, domów pomocy społecznej.

Dotychczas, mimo trudności z zakupem szczepionek, z finansowanych przez miasto szczepień dla seniorów skorzystało ponad 31 tys. osób powyżej 65 r.ż., czyli ponad 60 proc. z seniorów, których planujemy zaszczepić w tym sezonie grypowym.

Na początku września podjęliśmy również decyzję o zakupie szczepionek przeciwko grypie dla wszystkich chętnych nauczycieli i pracowników administracji oświatowych. Obecnie udało się je pozyskać dla wszystkich pracowników miejskich placówek oświatowych na Bielanach i dla części kadry na Żoliborzu. Kolejne dzielnice powtarzają zapytania ofertowe dla sektora miejskiej oświaty, aby zakupić szczepionki.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.