Kino letnie Kopernika 2016

1 lipca 2016 r., rusza 6 edycja kina letniego na terenie Centrum Nauki Kopernik. 

Kino letnie Kopernika to piątkowe spotkania filmowe, poświęcone tematom bliskim każdemu z nas. Projekcje filmowe rozpoczynają się od krótkich rozmów z ekspertami, którzy opowiadają o swoich pasjach i dzielą się wiedzą. Prezentowane filmy to ambitne, autorskie kino zadające pytania, wobec których nie można być obojętnym.

W programie:

1 lipca: Jaskinia zapomnianych snów (reż. Werner Herzog, 2010) 
Jakie okoliczności przyrody i cechy gatunku pozwoliły przetrwać homo sapiens oraz zdominować cały świat i zapoczątkować cywilizację?

8 lipca: Starbuck (reż. Ken Scott, 2011)
Przemiany kulturowe, rozwój medycyny i nowych technologii wpływają na naszą seksualność i strategie reprodukcyjne. Jakie są konsekwencje tych zmian?

15 lipca: Burrowing (reż. Henrik Hellström/Fredrik Wenzel, 2009)
Jak i gdzie szukamy przynależności, oparcia do budowania tożsamości? Jak się odnaleźć i przetrwać we współczesnym społeczeństwie?

22 lipca: Sąsiedzkie dźwięki (reż. Kleber Mendonça Filho, 2012)
Gwałtowny rozwój miejskich aglomeracji nie pozostaje bez wpływu na reakcje psychofizyczne i zachowania społeczne ludzi. Jak przetrwać w wielkim mieście?

29 lipca: Turysta (reż. Ruben Östlund, 2014)
Mężczyzna – bohater, obrońca, niezłomny w sytuacji zagrożenia życia swojego i innych. Gdzie sięgają korzenie tego wizerunku?

5 sierpnia: Bestie z południowych krain (reż. Benh Zeitlin, 2012)
Jak przetrwać pod naporem sił natury i zapobiegać społecznym katastrofom?

19 sierpnia: Taka piękna katastrofa (reż. Todd Berger, 2012)
Gdy przychodzi katastrofa, musimy umieć pomóc sobie i innym. Tymczasem czekamy na wsparcie z zewnątrz. Jak przygotować się na niespodziewane zdarzenie?

26 sierpnia: Badjao. Duchy z morza (Eliza Kubarska,  2014)
Czy kulturowa i biologiczna różnorodność jest warunkiem przetrwania gatunku ludzkiego? Co się dzieje, gdy ginie kultura i język?

Piątki, 1 lipca –  26 sierpnia, godz. 21.00.
Scena letnia Kopernika, na tyłach centrum. W przypadku złej pogody impreza przenoszona jest do budynku. Wstęp wolny.

Sztuka przetrwania – Jak współczesny człowiek radzi sobie z przeciwnościami? Czy nadąża z adaptacją?  Jakie przyjmuje strategie przetrwania? W tym roku zapraszamy filmy, związane ze sztuką przetrwania. Prześledzimy zmagania gatunku homo sapiens z problemami, których pokonywanie jest istotnym elementem przeżycia i ewolucyjnego rozwoju gatunku. Przyjrzymy się wybranym problemom współczesności – funkcjonowaniu jednostki w społeczeństwie,  życiu w dużym mieście, zachowaniu jednostek i społeczności w obliczu kataklizmów, a także  kulturowej i biologicznej różnorodności jako warunkowi przetrwania cywilizacji.
Adres: CNK, Wybrzeże Kościuszkowskie 20

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.