Kino Letnie FOM – Przygoda na Mariensztacie

Kino Letnie FOM – Przygoda na Mariensztacie.

Wybierając filmy na pokazy tegorocznej edycji letniego kina FOM przyjęliśmy trzy zasady. Czas akcji – socrealizm, miejsce akcji – Warszawa i ostatnią najważniejszą – filmy powinny najzwyczajniej dobrze się oglądać. I te trzy proste zasady spowodowały, że nic już nie było proste. Co tu dużo mówić problemem większości filmów tego okresu nie jest ideologiczność, ale fakt, że są one piekielnie nudne.

Dlatego niezwykle się cieszymy, że możemy Państwu zaprezentować „Przygodę na Mariensztacie”, która wpisuje się w twórczy klucz socrealizmu i jednocześnie zostaje interesująca dla odbiorcy. Dane dzieło jest komedią romantyczną świetnie ukazującą obraz czasów minionych. Nie chcąc zdradzić za dużo fabuły pozwolimy sobie na zacytowanie piosenki Ireny Santor, która jest swoistą puentą filmu “Dziś rano twe dłonie dziewczęce mieszały i wapno i piach. Wieczorem olśnienie w kwiecistej sukience ładna jesteś jak, ładna jesteś jak… ach!” 

Projekcja „Przygody na Mariensztacie” jest realizowana we współpracy ze Studiem Filmowym Kadr. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej studia i zapoznania się z twórczością www.sfkadr.com 

30 sierpnia 2018, godz. 19:30

Muzeum OdBudowy, ul. Jazdów 3/6, 

Wstęp wolny

https://www.facebook.com/events/1090148557816473/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.