Kiermasz IKP dla Ocalenia

Kiermasz IKP dla Ocalenia.

W zeszłym roku, dzięki niezwykłej hojności darczyńców i osób, które przyszły zrobić zakupy i wesprzeć kiermasz „IKP dla Aleppo”, udało nam się zebrać 26 tysięcy, które przekazaliśmy organizacji White Helmets na zakup apteczek koniecznych do pomocy ludności oblężonego Aleppo. Mamy wrażenie, że sukces zeszłorocznego kiermaszu to nie tylko suma, którą udało nam się zgromadzić, ale też niezwykła atmosfera działania razem dla kogoś. Chcemy to wszystko powtórzyć!

„Witaj w domu!” to z jednej strony nazwa programu Fundacji Ocalenie, który w tym roku wspieramy, z drugiej wiadomość idąca od społeczności Instytutu Kultury Polskiej do wszystkich tych, którzy w wyniku tragicznej sytuacji politycznej, społecznej, ekonomicznej w swoich krajach znaleźli się w Polsce. Środki zebrane w ramach kiermaszu Fundacja Ocalenie przekaże na pomoc uchodźczyniom i uchodźcom w podstawowych problemach z jakimi spotykają się oni po przyjeździe, takimi jak zagrożenie bezdomnością i ubóstwem, nieznajomość języka polskiego, problemy psychologiczne związane z traumą. Oprócz realnej pomocy ważny jest dla nas wymiar symboliczny naszego wydarzenia – chcemy pokazać podopiecznym fundacji, że są w Polsce mile widziani, mogą się tu poczuć jak w domu. 

Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznym kiermaszu. Jak to zrobić?

Do 15.12 zbieramy dary (książki/bilety/ubrania/gadżety), a także deklaracje na wypieki, które będziemy sprzedawać w ramach kiermaszu – zapraszamy instytucje, wydawnictwa, firmy prywatne, ale też darczyńców indywidualnych do kontaktu z nami. 

Dary można zostawiać w szatni Instytutu Kultury Polskiej, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00.

19 grudnia 2017 roku między godziną 15:00-19:00 zapraszamy do Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego na kiermasz „IKP dla Ocalenia”, gdzie będziecie mogli kupić książki/bilety/ubrania/wypieki/gadżety i tym samym wesprzeć Fundację Ocalenie.

Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
____
grafika: Rita Müller
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.