Juwenalia Artystyczne 2017

Juwenalia Artystyczne 2017.

12 i 13 maja 2017 roku na skwerze im. Bohdana Wodiczki (za budynkiem UMFC) odbędzie się święto studentów uczelni artystycznych.

W tym roku studenci, dość odważnie, postanowili postawić na folklor i tradycje, które w codziennej gonitwie zdają się powoli ginąć. Zaplanowany jest szereg koncertów, spektakli i wystaw, które poruszają temat sztuki korzeni.

Wystąpią:
Ayran – zespół
– Folklomerat
Grzeczni Chłopcy
Witold Janiak – Official Witold Janiak Trio
Teatr Pijana Sypialnia
Woda na Młyn
Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska
BUM BUM ORKeSTAR
Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa
oraz Gooral

W tym roku wydarzenie tradycyjnie rozpocznie Koncert Symfoniczny, stworzony w całości przez studentów UMFC, a wykonany wraz z zaproszonymi gośćmi: Kapelą ze Wsi Warszawa, Bum Bum Orkestar, Klaudiuszem Baranem, Pawłem Gusnarem. Orkiestra festiwalowa, pod batutą Martyny Szymczak, przedstawi trzy suity tematyczne, skomponowane specjalnie na tę okazję przez Zuzannę Koziej, Dominika Lasotę i Andrzeja Karałowa. Utwory zawierają trzy myśli przewodnie: folklor ludowy, muzykę klezmerską oraz szlagiery przedwojennej Warszawy.

Koncert inauguracyjny – klik
bilety: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-juwenalia-artystyczne-koncert-inauguracyjny-31901?id=156686

Następnego dnia, w Sali koncertowej UMFC, zaagości największy i najmodniejszyz teatr niezależny w Polsce – Teatr Pijana Sypialnia z widowiskiem „Łojdyrydy” – klik
link:
bilety: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-juwenalia-artystyczne-teatr-pijana-sypialnia-lojdyrydy-31902?id=156687

Obok muzyki i teatru, w przestrzeni UMFC zagoszczą obrazy, warsztaty oraz scenografia, wykonana przez młodych artystów z ASP. Uniwersyteckie patio zmieni się w park rzeźb, przywiezionych specjalnie na tę okazję.

Będzie też okazja aby nauczyć się tańczyć i uczestniczyć w wiejsko-miejskiej potańcówce – klik

Ale to nie wszystko! W trakcie trwania festiwalu nie może zabraknąć miejsca gdzie będzie można zjeść i się napić! Juwenalia Artystyczne jako jedyny festiwal studencki mogą pochwalić się Strefą Gastronomiczną przygotowaną przez Banjaluka Warszawa, MOMU, AïOLI Cantine Bar Café Deli Świętokrzyska!


12 i 13 maja 2017, start o 19:00
Skwer im. Bohdana Wodiczki (za budynkiem UMFC)

Odnośnik do wydarzenia – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.