Jazz na Starówce – Wojtek Mazolewski Quintet

Jazz na Starówce – Wojtek Mazolewski Quintet.

3 sierpnia 2019 roku Kwintet Wojtka Mazolewskiego zagra w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Jazz na Starówce program z muzyką Krzysztofa Komedy!

WMQ skład:
Oskar Török Music – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon
Joanna Duda – fortepian
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Qba Janicki – perkusja

Plan koncertu:
19:00 – Gary Guthman Quartet & Sasha Strunin: Białoszewski Autoportrety
20:00 – Wojtek Mazolewski Quintet

Wstęp wolny

Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykamz jego kwintetu Joanną Dudą (tym razem zastąpi ją Szymon Burnos), Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii „Church of Sound”. Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

„Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. – mówi Wojtek Mazolewski – w naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek.”

Światowa edycja albumu „Polka” kwintetu Wojtka Mazolewskiego została uznana przez amerykański DownBeat Magazine za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych wydanych w tym roku. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazującego się od 1932 roku najstarszego i najbardziej prestiżowego magazynu jazzowego na świecie.

O albumie „Polka Worldwide Deluxe Edition” rozpisują się także inne światowe media. Recenzje płyty ukazały się m.in. w angielskim The Wire czy prestiżowy niemieckim Jazz Thing. Album docenił także legenda radia BBC Radio 6 Music Gilles Peterson poświęcając jej jedną ze swoich audycji.

Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Nie można tego przegapić!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.