Jakie największe atuty mają autonomiczne roboty sprzątające?

Autonomiczne roboty

Autonomiczne roboty sprzątające zaprojektowane są w taki sposób, aby wykonać żmudne i czasochłonne zadania. W dużej mierze to właśnie dzięki nowoczesnym robotom autonomicznym można w 100% wykorzystać umiejętności personelu sprzątającego. Profesjonalne firmy sprzątające coraz częściej korzystają z dobrodziejstwa autonomicznych robotów sprzątających, aby zoptymalizować koszty zatrudnienia pracowników.

Zalety autonomicznych robotów sprzątających

Autonomiczne roboty sprzątające są doskonałym wyborem dla tych firm, które chcą zwiększyć odporność na tzw. efekt rotacji kadrowej. Znalezienie pracowników do pracy wbrew pozorom nie jest wcale łatwym zadaniem, dlatego też ekipy sprzątające coraz częściej inwestują w niezawodne maszyny. Autonomiczne roboty do mycia podłóg jak sama nazwa wskazuje nie wymagają obecności operatora. Dzięki nowoczesnym technologiom roboty pracują nie tylko wydajnie i ekonomicznie, ale również bezpiecznie. Warto wspomnieć także o tym, że większość maszyn może pracować w trybie manualnym, dzięki czemu znacząco zwiększa się ich funkcjonalność.

Dlaczego warto?

Autonomiczne roboty sprzątające co prawda są znacznie droższe od swoich naturalnych odpowiedników, ale pamiętać należy o tym, że jest to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci. Większość nowoczesnych maszyn bez problemu może pracować w nocy bez włączonego oświetlenia. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można nie tylko zaoszczędzić sporo gotówki za prąd, ale co najważniejsze można w bardzo efektywny sposób wykorzystać czas. Autonomiczne roboty sprzątające oferują nie tylko zmywanie i zamiatanie, ale również odkurzanie i dezynfekcję wybranych powierzchni. Autonomiczne roboty czyszczące podłogę znacząco obniżają zużycie nie tylko wody, ale również drogiej chemii.

Jaki sprzęt wybrać?

Przy średnich i dużych powierzchniach doskonale sprawdzi się autonomiczny automat szorująco-zbierający Nilfisk Liberty SC50. Jest to niezawodny sprzęt, który wykorzystywany jest nie tylko w magazynach, ale również w galeriach handlowych i lotniskach. Autonomiczny robot na jednym ładowaniu akumulatora może pracować nawet przez 6 godzin. Największym atutem modelu Nilfisk Liberty SC50 jest intuicyjne i bardzo proste programowanie. Dzięki nowoczesnemu trybowi mapowania można błyskawicznie przystosować robota nawet do bardzo nietypowych powierzchni. Autonomiczny robot sprzątający może oczywiście pracować w pomieszczeniach, po których aktualnie poruszają się ludzie. Elastyczny i niezawodny sprzęt zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

/artykuł sponsorowany/

Reklama