Jacek Hugo-Bader w Klubie Podróżnika

UDOSTĘPNIJ

Jacek Hugo-Bader w Klubie Podróżnika.

12 października 2017 roku o godzinie 18:00 w Klubie Podróżnika, czyli jednej z filii Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy odbędzie się spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem. Porozmawiamy o jego książkach, podróżach i reporterskim obserwowaniu świata.

Jacek Hugo-Bader jest pedagogiem, dziennikarzem, podróżnikiem, autorem filmów dokumentalnych oraz jednym z najbardziej znanych i cenionych reporterów piszących o krajach byłego ZSRR. Miejsca, które opisuje stara się obejść, objechać na rowerze czy przepłynąć, aby dokładnie wszystko zobaczyć, poczuć i zrozumieć jak najwięcej.

Sam siebie nazywa „reporterem trotuarowym”, którego stawia w opozycji do „reportera salonowego”. Interesują go za to ludzie – próbuje znaleźć odpowiedzi na pytania o to, jak im się żyje, z jakimi problemami się mierzą i w jakiej rzeczywistości społecznej funkcjonują. Nie interesuje go także to, co w centrum i na świeczniku. Za to chętnie zwraca się w stronę prowincji i szeroko rozumianego marginesu.

Ostatnią wydaną do tej pory książką Jacka Hugo-Badera jest „Skucha”, która ukazała się w 2016 roku. Z jednej strony stanowi ona przerwę w podróżach terenowych, ale z drugiej strony jest też pretekstem do podróży po historii Polski. Hugo-Bader opisuje w niej losy swojego pokolenia, czyli ludzi urodzonych w latach pięćdziesiątych, będących świadkami i uczestnikami przemian społecznych i politycznych.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 – filia Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy jest placówką o profilu podróżniczym. Wśród jej bogatych zbiorów znajduje się ogromny wybór książek o tematyce geograficzno-turystycznej. Są to przewodniki, poradniki podróżnicze, wspomnienia oraz zapiski z podróży, a także biografie podróżników. Miłośnicy wypraw oraz literatury podróżniczej na spotkaniu z Jackiem Hugo-Baderem z pewnością dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy i poznają mnóstwo interesujących historii.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 

ul. M. Bielskiego 3

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy to nowoczesne, multimedialne centrum informacji, oferujące szeroką gamę usług. W jej zbiorach znajduje się beletrystyka, literatura faktu, publikacje popularnonaukowe, audiobooki, gry planszowe oraz filmy. Duża część księgozbioru dostępna jest nie tylko w formie papierowej, ale również na nośnikach elektronicznych. Filie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola posiadają sprofilowane księgozbiory tematyczne oraz oferują dodatkowe usługi.:

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.