Inauguracja klubu Akwarium

Inauguracja klubu Akwarium.

6 czerwca przy Skwerze Hoovera na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się reaktywacja legendarnego Jazz Klubu Akwarium. Uroczystego otwarcia dokona Prezydent Rafał Trzaskowski, syn jednego z najwybitniejszych twórców polskiego jazzu Andrzeja Trzaskowskiego. Wydarzenie uświetni trio Andrzeja Jagodzińskiego z Czesławem ‘Małym’ Bartkowskim i Adamem Cegielskim. Po części oficjalnej odbędzie się Koncert Inauguracyjny w wykonaniu specjalnie powołanego do życia Akwarium Band, zespołu wybitnych młodych muzyków jazzowych.

  • Od godziny 17.00 na scenie zewnętrznej swój występ rozpocznie Jam Session Band pod wodzą gitarzysty Michała Sołtana złożony z młodych jazzmanów,

  • O godzinie 18.00 w dolnej sali koncertowej nastąpi oficjalne otwarcie, które rozpocznie legendarne Trio Andrzeja Jagodzińskiego z Czesławem ‘Małym’ Bartkowskim i Adamem Cegielskim. Głos zabierze z pewnością nowy Prezez PSJ, kontrabasista Mariusz Bogdanowicz.

Historia Akwarium sięga roku 1977 kiedy to w siermiężnych czasach PRL Polskiemu Stowarzyszeniu Jazzowemu udało się zrealizować marzenie całego środowiska i otworzyć pierwszy jazz klub w Polsce (dotąd jazz grało się głównie w klubach studenckich). Jego pierwsza siedziba mieściła się przy ul. Emilii Plater niemal naprzeciwko Sali Kongresowej.

Akwarium – Skwer Hoovera to próba reaktywacji kultowej marki #Akwarium, czyli jednego z najstarszych i cieszącego się największą estymą jazzowych klubów w Europie. Podczas trzydniowych obchodów otwarcia #Akwarium będziecie mogli zobaczyć odświeżoną przestrzeń w historycznym centrum Warszawy – na Skwerze Hoovera, a także spotkać się z muzyką najwyższej próby – od jazzu po szeroko pojętą muzyke elektroniczną. Takie też będzie 'nowe Akwarium”, czyli miejsce o pełnym przekroju gatunkowym, stylistycznym i społecznym, którego wspólnym mianownikiem jest komfortowa i nieskrępowana zabawa z kulturą na pierwszym planie.

PROGRAM

Czwartek 06.06 godz. 18:00
Inauguracja klubu Akwarium/ I dzień / jazzAndrzej Jagodzinski Trio + Akwarium Band + Jam Session + gość specjalny!
Piątek 07.06 godz. 18:00
 Inauguracja klubu Akwarium / II dzień / elektronikaPIURMabuAdam Obrębski & ’ades’ 
Sobota 08.06
Inauguracja klubu Akwarium / III dzień / discoSchmoltz (The Very Polish Cut Outs / Belarus) & Marcin Krupa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.