Hala Gwardii zaprasza na gotowanie zupy wigilijnej

UDOSTĘPNIJ
  • 2
  •  
  •  
  •  

Fundacja “Wolne Miejsce” i Hala Gwardii zaprasza wszystkich na gotowanie zupy wigilijnej. Celem akcji jest wsparcie fundacji „Wolne miejsce”, organizatora  Wigilii dla Samotnych.

Wigilia dla Samotnych to spotkania w kilkunastu miejscach w Polsce, ale też w Kanadzie, Irlandii, Brazylii i na Białorusi. Inicjatorem wydarzenia jest Adrian Rykowski, właściciel i twórca strony www.kulinarnatv.pl, pomysłodawca warsztatów kulinarnych organizowanych na całym świecie. Ma na koncie także wielkie imprezy, m.in. Wielkanoc na Kijowskim Majdanie po przewrocie w 2014 r. na ponad 6000 osób, Wigilia w Calgary i Toronto dla Polonii kanadyjskiej oraz Charytatywna Wielkanoc pod Pałacem Kultury i Nauki na 2000 osób.

W trakcie wydarzenia Adrian Rykowski będzie nie tylko tłumaczyć  krok po kroku jak zrobić pyszną zupę rybną, ale też opowie o tradycjach wigilijnych. Będzie też zachęcał gości Hali do wsparcia inicjatywy, przedstawiając Fundację i jej dotychczasowe projekty.

W środę, 20 grudnia 2017 roku wspólnie z wystawcami Targu Rybnego w Hali Gwardii, takimi jak Smaki Morza, Przystanek Wędzarnia, Foodsolution i La Dispensa przygotuje Wigilijną Zupę Rybną. Wigilijna Zupa Rybna będzie gotowana od godz. 14.00. O godz. 17.00 będzie wydawana gościom przy wsparciu wolontariuszy fundacji „Wolne Miejsce”.

Opłata za zupę będzie symboliczna, według uznania gości, a cały dochód zostanie przeznaczony na działanie Fundacji.

Hala Gwardii, plac Żelaznej Bramy 1

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.