Gwiezdne pokazy spod kopuły Planetarium – grudzień

Specjalnie na ten trudny pandemiczne okres Planetarium przygotowało dla Was pokazy nieba transmitowane specjalnie spod kopuły Planetarium. 

Wykorzystamy do tego nasze kosmiczne programy, zdolności prozatorskie prezenterów i posiadaną przez nich dużą wiedzę astronomiczną.

6.12, godz. 18.00
Gwiazdka z nieba od Mikołaja
Czy gwiazdka może wpaść przez komin, razem z Mikołajem? Jak zostać właścicielem gwiazdy? Dlaczego na obrazkach wszystkie gwiazdy wyglądają tak, a nie inaczej? Podczas Mikołajkowego pokazu przyjrzymy się znanym gwiazdom. Zabierzemy także najmłodszych w najbardziej zagadkowe miejsca Układu Słonecznego.

Link do YouTube: https://youtu.be/hwGGt27ghn8

13.12, godz. 18.00

Grudniowa noc spadających gwiazd
Spadające gwiazdy to nie tylko Perseidy! Meteory z roju Geminidów są poszkodowane, bo widać je zimą i nikt nie ma ochoty na długie obserwacje w chłodzie. Będziemy je zatem oglądać na ekranach, w domowym zaciszu.

20.12, godz. 18.00
Pierwsza gwiazdka
Czym w rzeczywistości była Gwiazda Betlejemska? Jakie ciało niebieskie najjaśniej zaświeci 24 grudnia w tym roku? Jak znaleźć je na niebie? Dowiecie się tego podczas specjalnego pokazu. Gwarantujemy także wyjątkowy, świąteczny klimat.
 
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.