„Grypa 65+” – program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób od 65 roku życia

„Grypa 65+” – program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób od 65 roku życia

Celem programu jest zapobieganie przypadkom zachorowań na grypę wśród populacji z grupy podwyższonego ryzyka (osób od 65 roku życia) oraz profilaktyka powikłań pogrypowych, m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, zapalenia ucha oraz zaburzeń pracy serca. 

W przypadku korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w jednej z przychodni wymienionych na poniższej liście, należy skontaktować się bezpośrednio z placówką i umówić się na wizytę kwalifikującą do szczepienia oraz wykonanie szczepienie. W przypadku jeżeli przynależy się do innej przychodni, niż wskazane na ww. liście, należy umówić się na wizytę u lekarza w swojej przychodni i pobrać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia. Dokument jest ważny 24 godziny od chwili wystawienia. Z tym zaświadczeniem należy się zgłosić do wybranej placówki z ww. listy, która w ramach możliwości może wykonać szczepienie.

W chwili obecnej prosimy o wcześniejszy kontakt z przychodnią w celu potwierdzenia dostępności szczepionek.

Więcej informacji: https://www.um.warszawa.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/programy-zdrowotne/program-szczepien-ochronnych-przeciwko-grypie-dla-osob-od

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.