Grające Podwórka na Bielanach

Grające Podwórka to cykl letnich koncertów w przestrzeni bielańskich podwórek. Przyjeżdżamy z muzyką pod Wasze okna. Przed koncertami zaprosimy mieszkańców Bielan do wzięcia udziału w działaniach animacyjnych. Zachęcimy do spojrzenia na podwórka z innej perspektywy, zatrzymania się na chwilę w biegu codziennych spraw, do poznania nowego sąsiada, czy sąsiadki i… wspólnie przygotujemy się do koncertu!

4 lipca niedziela godz. 18.00 Stylowa Orkiestra Taneczna
Specjalnością Orkiestry są najpiękniejsze melodie z lat 20. i 30. XX wieku oraz polskie szlagiery filmowe z okresu międzywojennego. Dzięki instrumentarium: klarnet, trąbka, akordeon, perkusja, kontrabas wraz z charakterystycznym wokalem oraz dopracowanym aranżacjom muzykom udaje się wyeksponować to, co najlepszego w kompozycjach z czasów międzywojennych, jednocześnie porywając do tańca i zachęcając do wsłuchania się w treść prezentowanych piosenek.

Lokalizacja: skwer między budynkami przy ul. Starej Baśni 9/10.

10 lipca sobota godz. 18.00 Hora
Klezmersko- bałkański kwartet akustyczny: klarnet, akordeon, skrzypce i kontrabas. Główną ich pasją, jest tradycyjna muzyka żydowska. Podczas koncertu zaprezentują klezmerską muzykę z całej Europy, a zwłaszcza z Polski, Węgier, Rumunii, Niemiec i krajów bałkańskich.

Lokalizacja: ul. Skalbmierska 5 (okolice Urzędu Skarbowego Warszawa-Bielany).

21 sierpnia sobota godz. 18.00 Ciepłe Popołudnie
Muzycy grają i śpiewają z tęsknoty za tekstami retro lecz starają się przy tym łączyć tradycję z nowoczesnością – taką jak looper czy brzmienia syntetyczne.
Refleksje o miłości, klimat zadymionej kawiarni lat 40, czyli ciepłe popołudnie w stylu retro w podwórkowej sąsiedzkiej aurze.

Lokalizacja: Osiedle Ruda skwer przed budynkiem przy ul. Klaudyny 32.

28 sierpnia sobota godz. 18.00 Czessband
Warszawska kapela, grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. Muzycy starają się przypomnieć, że muzyka warszawska to muzyka wielu wpływów światowych np. apaszowskie tango ma swe korzenie w Argentynie, a polka galopka pochodzi z Czech.
CzessBand nie zapomina też, że muzyka ulicy to w dużej mierze muzyka taneczna i rzadko podczas koncertów zdarza się, by nikt z publiczności nie tańczył. Koncerty zawsze są żywiołowe, nie nużą słuchaczy, a dzieci, dorośli i osoby starsze bawią się równie dobrze.

Lokalizacja: skwer na boisku do koszykówki na tyłach budynku Bogusławskiego 20

Organizatorzy: Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury i Urząd Dzielnicy Bielany – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.