„Giganci dla Giganta” – wielki koncert rockowy w Stodole

„Giganci dla Giganta” – wielki koncert rockowy w Stodole

22 listopada 2016 roku w warszawskiej Stodole odbędzie się wyjątkowy koncert rockowy z udziałem plejady gwiazd polskiej sceny muzycznej, z którego cały dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Marka Ałaszewskiego, legendy rocka progresywnego,  muzyka, malarza i kompozytora.

Na scenie Stodoły wystąpią m.in.: Jan Borysewicz (Lady Pank), Leszek Cichoński, Krzysztof Cugowski & Bracia, Olaf Deriglassoff (Homo Twist), Wojciech Hoffman (Turbo), Lech Janerka, Tomasz Jaśkiewicz (Niemen), Mietek Jurecki (Budka Suflera), Jacek Kleyff, Klan, Marian Lichtman (Trubadurzy), Tomek Lipiński (Tilt), Oldbreakout, Małgorzata Ostrowska, Perfect, Marek Piekarczyk (TSA), Ryszard Rynkowski, Sexbomba, Józef Skrzek (SBB), Stanisław Soyka, Muniek Staszczyk (T.Love), Krzysztof Ścierański, Wojtek Waglewski & VooVoo, Tomasz Zeliszewski (Budka Suflera) oraz zespół Tipsy Train. 

Marek Ałaszewski  z wykształcenia jest artystą malarzem, a z zamiłowania kompozytorem, gitarzystą, autorem tekstów piosenek i wokalistą. Już jako student warszawskiej ASP rozpoczął swoją działalność muzyczną – był wokalistą i gitarzystą w zespole Pesymiści i Bardowie. W 1969 roku założył legendarny zespół Klan, w którym grał i śpiewał, dla którego pisał teksty oraz komponował muzykę. Był też współtwórcą pierwszego w Polsce widowiska baletowo-rockowego pt. „Mrowisko”. Po rozpadzie grupy w 1971 roku skupił się na działalności plastycznej, choć nie rozstał się z muzyką. Klan reaktywował w 1991. Do niedawna występował i był aktywny jako kompozytor i malarz. Niestety w maju br. doznał ciężkiego udaru, przeszedł dwie skomplikowane operacje. Obecnie przechodzi rehabilitację, która wymaga dużych nakładów finansowych. Rok temu występował na koncercie charytatywnym dla Marka Karewicza – dziś sam potrzebuje wsparcia. Chcemy pomóc powrócić Markowi do zdrowia. 


Organizatorzy: Polska Fundacja Muzyczna i Klub Politechniki Warszawskiej „Stodoła”, Warszawa ul. Batorego 10

18.00 – otwarcie klubu 19.00 – rozpoczęcie koncertu 

Bilety –  100  zł (miejsca siedzące) do kupienia w kasie klubu Stodoła oraz na www.stodola.pl 

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.