Gdzie w tym roku zobaczymy Iluminację Świąteczną Warszawy?

iluminacja warszawy 2021
fot. UM Warszawa

Świąteczna Iluminacja 2020. Tej zimy na stołeczne ulice powrócił duch przedwojennej Warszawy! A to wszystko za sprawą nowej energooszczędnej świątecznej iluminacji, która doda nam w tych trudnych czasach otuchy.

Odrobina świąt w stanie epidemii

W tym sezonie ozdoby zawisną na Trakcie Królewskim, na placu Zamkowym (elementem umowy jest m.in. choinka) i Starówce (m.in. ul. Piwna, Świętojańska, Rynek Starego Miasta, Nowomiejska, Freta, Rynek Nowego Miasta, Kościelna do Podzamcza).

Inauguracja 5-6 grudnia 2020

Tegoroczne dekoracje zostały zaplanowane tak, żeby przez swoje rozproszenie oraz rozmiar umożliwiały bezpieczne zimowe spacery, przy utrzymaniu odpowiedniej odległości od innych. Stawiamy również na ekologię – dzięki zastosowaniu energooszczędnych diod, które pobierają nawet 8-10 razy mniej energii niż tradycyjne żarówki. Co więcej, iluminacja została wyposażona w system zarządzania dekoracją z uwzględnieniem redukcji jej mocy w godzinach nocnych oraz uzbrojenie wszystkich elementów w urządzenia eco-saver, co obniży koszty eksploatacji o blisko 30 proc.

Ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście rozbłysną dziesiątkami ozdobnych świeczników bogato zdobionych zielonymi girlandami z wpiętymi w nie bombkami i czerwonymi kwiatami.

Całość warszawskiej iluminacji zepną dekoracje na placu Zamkowym. Tam zostanie umieszczona wysoka na 27 metrów choinka do złudzenia przypominająca naturalny świerk. Drzewko ozdobione klasycznymi bombkami w kolorach złota, srebra i czerwieni przywoła najwspanialsze świąteczne wspomnienia.

To jednak nie wszystko. Na placu pojawią się świetlne dekoracje w kształcie baloniarza i kataryniarza, które staną się doskonałą scenerią do pamiątkowych zdjęć.

Lista miejsc:

  • Tramwaj konny przy pomniku Kopernika
  • Labirynt przy hotelu Bristol
  • Karuzela i Altana „Zakochaj się na Święta” – plac Hoovera
  • Kataryniarz i baloniarz -plac Zamkowy
  • Choinka na placu Zamkowym
  • Choina na Rynku Starego Miasta
  • Syrenka „Dziękujemy medykom” – Podzamcze
  • Nowy Świat – iluminacja całej ulicy

źródło: UM Warszawy


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Lista lodowisk w Warszawie otwartych w sezonie zima 2020/21 – klik
Warszawa nie uruchomi miejskich lodowisk w sezonie 2020/21 – klik
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.