Gdzie oddać choinkę po Świętach?

Gdzie oddać choinkę

Boże Narodzenie coraz bliżej. Tych mieszkańców Warszawy, którzy zakup świątecznego drzewka mają jeszcze przed sobą, stolica zachęca do rozważenia wyboru choinki w doniczce. Takie rozwiązanie umożliwi ponowne posadzenie iglaka w nowym roku, o co zadbają Lasy Miejskie – Warszawa.

Poświąteczna zbiórka choinek w doniczce będzie prowadzona w dwóch terminach.

  • 8 stycznia między godziną 9:00 a 15:00 przy głównej siedzibie jednostki przy ul. Korkowej 170A.
  • 15 stycznia w godzinach 9:00 a 15:00  przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1A.
Choinki można przynosić do CEPL-u oraz do siedziby Lasów Miejskich – Warszawa (Korkowa 170A) również w dni powszednie w godzinach pracy urzędu (7.30-15.30).

Powrót do natury

Szanse na przyjęcie się posadzonych drzewek zależą od ich kondycji, stanu korzeni i tego, jak długo iglaki przebywały w ciepłym pomieszczeniu. Drzewka wyhodowane bezpośrednio w doniczkach mają dużą szansę zaadaptowania się do leśnych warunków. Już przy zakupie warto zwrócić uwagę czy choinka wyrosła w doniczce czy została do niej włożona po wyjęciu z gruntu. O tej drugiej sytuacji będzie świadczyć świeża gleba, zbyt mała doniczka w stosunku do wielkości drzewka oraz uszkodzone korzenie. Istotny jest również gatunek iglaka – w lesie sadzone są wyłącznie gatunki rodzime: świerk pospolity, sosna zwyczajna, jodła pospolita.

Choinkę doniczkową należy trzymać w mieszkaniu krótko, najlepiej nie dłużej niż siedem dni oraz nie stawiać jej w pobliżu kaloryfera. Po świętach najlepiej drzewko wystawić w chłodne miejsce, np. na balkon lub do ogródka.

Drzewka zostaną posadzone w lesie podczas sprzyjających warunków pogodowych.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.