Gdzie kupić kawę specialty w Warszawie, dlaczego jest to szczególna kawa?

Gdzie kupić kawę specialty w Warszawie

Jeśli chcesz przekonać się, jak bogate nuty smakowe może mieć pobudzający czarny napój, dobrym pomysłem jest spróbowanie kawy specialty. Zastanawiasz się, dlaczego bariści i smakosze tak bardzo ją cenią? Co sprawia, że jest ona tak wyjątkowa? Podpowiemy Ci, czemu kawa speciality zawdzięcza swój smak i gdzie w Warszawie możesz ją kupić.

Kawa specialty na BioBazarze w Warszawie

W stolicy istnieje kilka godnych polecenia miejsc, gdzie możesz napić się czarnego naparu z arabiki lub kupić jej ziarna, aby móc delektować się jej smakiem w zaciszu własnego domu. Starannie wyselekcjonowaną kawę specialty kupisz także w Warszawie (ul. Żelazna 51/53, Warszawa) na BioBazarze. Znajdziesz tam m.in. takie jej rodzaje jak brazylijską Serra Negrę, Daye Bensę z Etiopii, organiczną Korofeigu z Papui-Nowej Gwinei czy też gwatemalską Santa Rosę. To wysokiej jakości gatunki espresso, które pochodzą z palarni JAVA Coffee. W sklepie dostępne są również kawy jasno palone zaparzane w sposób alternatywny.

Kawa specialty z warszawskiej Kawiarni Kawałek

Kolejnym miejscem, gdzie możesz nabyć kawę specialty jest Kawiarnia Kawałek przy ul. Łuckiej 18 w Warszawie. Nie tylko napijesz się tutaj przepysznej arabiki, ale także kupisz kawę speciality pochodzącą od różnych producentów, w tym także JAVA Coffee. W kawiarni dostępne są m.in. takie jej gatunki jak Cauca Decaf z Kolumbii, Finca Sebastian z Kostaryki, Aquarelle z Peru czy też Akagera z Rwandy. W tym sklepie z kawą w Warszawie istnieje również możliwość nabycia sprzętu i akcesoriów do parzenia czarnego naparu oraz suszone liście herbaty.

Kawa specialty w Coffeedesk w Warszawie

Przepysznej kawy specialty skosztujesz także w kawiarni Coffeedesk, która jest zlokalizowana przy ul. Wilczej 42 w Warszawie. Oferuje ona bardzo szeroki wybór najwyższej jakości ziaren. Znajdziesz tutaj takie kawy Flow Juicy Fruit, Sweet Smooth Espresso, Daily BLU, Rwanda Horizon i Sumatra Tolu Batak. Oprócz tego ten sklep z kawą specialty posiada w swoim asortymencie akcesoria do parzenia kawy, herbaty, zaparzacze, młynki i ekspresy.

Dlaczego kawa specialty jest wyjątkowa?

Kawa specialty to niezwykły rodzaj kawy, który swoje właściwości zawdzięcza wysokim standardom uprawy rośliny, sposobom jej zbioru, starannemu przechowywaniu ziaren, a także odpowiedniemu ich wypalaniu oraz zaparzaniu kawy w filiżance. Ziarna są poddawane rygorystycznej ocenie Q-graderów (czyli wykwalifikowanych degustatorów kawy) i aby kawa mogła otrzymać miano speciality, musi otrzymać minimum 80 punktów na 100 możliwych. Kawę speciality wyróżnia aksamitny i czysty smak pozbawiony wyrazistej goryczy oraz delikatny owocowo-kwiatowy aromat.

Kawa specialty to napój przygotowywany z wysokiej jakości ziaren, które pozwalają uzyskać napar o niezwykłych walorach smakowych i aromacie. Jest on szczególnie ceniony przez baristów i koneserów tego napoju. Miałeś kiedyś okazję zasmakować kawy speciality? Jeśli tak, to koniecznie podziel się swoimi wrażeniami w komentarzu. A jeżeli do tej pory nie próbowałeś tego naparu, może warto wybrać się do jednej z warszawskich kawiarni, które go serwują?

/artykuł sponsorowany/

Reklama